SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik
Necdet Uybaş

Mehmet Gemici Cennet Parkı…Bakımsızlıktan ve karanlıktan kurtarılmalı…

Mehmet Gemici Cennet Parkı…Bakımsızlıktan ve karanlıktan kurtarılmalı…
Bu haber 02 Ağustos 2023 - 12:31 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

Dün gece Keşan’ın en önemli mesire yerlerinden biri olan  Mehmet Gemici Cennet Parkı’na gece gittim.

Ama gördüklerim karşısında üzüntü duydum.

Parkın önündeki cadde ışıl ışıl aydınlık. Ama daha parktan içeri adımınızı atar atmaz bir karanlık  gözünüzü korkutuyor.

Parkın önceki halini bildiğim için,bu durumu doğrusu yadırgadım. Keşan’ın bir caddesi ışıl ışıl aydınlık. Ama burası karanlık. Sadece karanlık da değil,çok bakımsız. Susuzluktan bir çok çiçek solmuş. Oysa parkın yanından göletin kanalı geçiyor. Kanaldan su akıyor.Yani parkta bir susuzluk söz konusu bile değil. Havuz desen günlerden beri temizlenmemiş. Çöp kovaları dolmuş. Bazı ağaçların altı çöp dolu. Günlerdir alınmamış. Bazı taşlar yerinden oynamış gören yok. Yani temizlik sıfır. Suzuzluk had safhada.

Bir de dikkatimi, çeken parka girerken”Mehmet Gemici Cennet Parkı” yazan tabela ışıklı. Parka girdiğinizde ayni yazının arkasında bulunan tabela ise karanlık. İlk karanlık burada başlıyor.

Bir çok insan parktaki masalarda oturuyor. Yedikleri çekirdeklerin kabuklarını da yerlere atıyor. Ama arkalarından temizleyen yok. Ezilmiş su şişeleri ağaçların altından gören yok. Yollar ağaçların yaprakları ile dolu süpüren yok. Oysa 2o adımda bir çöp kovaları var. Dolu olanlar da taşmış. Vatandaş bazen elindekini çöp kovasına atmaya bile üşenmiş.

Yani bu parkın böyle olmaması gerekir. Belediye başkanı,yardımcıları ve kısım müdürlerinin bu parktan haberleri yok. Eğer bir gece bu parka uğrasalar hemen gerekeni yaparlardı. Bazı yerlerde çiçekler susuzluktan kurumuş. Sadece bir yerde yerler ıslaktı. 15 metre öteden  su dolu kanal geçiyor. Oralarda su boruları vardı ama sulama yoktu. Oysa bir kişi kanaldan kova ile su taşısa bu çiçekler gene sulanırdı.

Benim gördüklerim bunlar. Diğer gazeteci arkadaşlar da zaman zaman bu konulara değinmişler ama gören duyan yok.

Oysa burası ışıl ışıldı. Bütün çiçekler canlı ve güzel görünümlerinin fotoğraflarını çekerdik. Ama çiçekler susuzluktan adeta ağlıyor.

Bu park neden bu hale geldi veya getirldi. Yazık değilmi bu şehire 3 dönem belediye başkanlığı yapmış rahmetli  arkadaşım Mehmet Gemici’ye karşı da bir vefasızlık örneği bence. Duyan olur mu göreceğiz…

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA