SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İPSALA’DA SEÇİME DOĞRU…BİR BİLEN ANLATTI…

İPSALA’DA SEÇİME DOĞRU…BİR BİLEN ANLATTI…
Bu haber 12 Mart 2024 - 21:29 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Bugün yine İpsala’da siyaseti iyi takip eden bir kişi ile görüştüm.

Görüşmemiz gayet güzel geçti. O bildiklerini anlattı. Ben dinledim.,

Siyaset dışında da çok önemli konulardan bahsetti. Ama şimdi ona girmeyeceğizm.

İsmi de bende saklı.Ama İpsala’da siyasi hayatı iyi takip eden bir isim diyebilirim.Kendi penceresinden bir değerlendirme yaptı.Ben şimdi parti ismi yazmayacağım.

İpsala’da seçimin 3 parti arasında geçeceğini söyledi.Diper iki partinin ise birinin 300,diğerinin de 800 oy alacağını ifade etti.

Geçtiğimiz 2019 seçiminde   İYİ-CHP ‘nin adayı 2 bin 545 oy alarak seçimi almıştı. Diğer parti ise  2 bin 465 oyda kalmıştı.

Bu seçimde bir partinin bu oyu yakalamayacağına kayıt düşen dostumuz, 2 bin rakamını yakalayanan büyük ihtimalle koltuğa oturacağını söyledi.

Seçimde akçeli işlerin son günlerde hız kazanacağını da ileri süren dostumuz,bunun da seçimde etken olabileceğini öngürdüğünü dile getirdi.

Bir oyun rakamı yazmakta zorlandığım bir meblağa bile ulaşmasının mümkün olduğunu  söyleyen siyaseti iyi bilen dostumuz il l genel meclisinde ise bir partinin ikiyi yakalayabileceğini, eğer bu olmazsa 3 partinin de birer meclis üyeliğinde kazacağını iddia etti.

Görüşlerinde benimde katıldığım noktalar var. Sonuçta bu bir seçim kararı halk verecek. Yalnız seçimin Kırkpınar Meydanı’nda güreş tutan pehlivanlar gibi çok çetin geçeceğini söyleyebilirim..

Günün sözü… -Öyle bir an gelir ki, bazı yolların dönüşü, bazı hataların özrü, bazı insanların anlamı olmaz

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA