SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

2019’da Ekrem İmamoğlu için lokma döken Hilmiye teyze, bu sefer Tamer Kıral için döktü

2019’da Ekrem İmamoğlu için lokma döken Hilmiye teyze, bu sefer Tamer Kıral için döktü
Bu haber 16 Nisan 2024 - 21:26 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

2019 seçimlerinde Ekrem İmamoğlu için lokma döken Yenimuhacir Beldesinde yaşayan Hilmiye Küçüksezer, bu sefer de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin adayı Yenimuhacir Belediye Başkanı olan Tamer Kıral için lokma döktü. Yenimuhacir Beldesinde belediyeyi Cumhuriyet Halk Partisi adayı kazanınca lokma dökeceğinin sözünü veren Hilmiye Küçüksezer dün sözünü tuttu. Lokma yemeye Keşan’dan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Öcal, Bülent Saylam, İlçe Kadın Kolu Başkanı Emine Gegeoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Tamer Kıral, Edirne İl Genel Meclisi Üyeleri Sezgin Gündoğdu, Vedat Koyuncu, Aladdin Öztürk, Keşan Belediye Meclis Üyeleri Bayram Şeker, Figen Kanar Kayseri, Işıl, Irmak Erel, önceki dönem Keşan İlçe Başkanı Heves Yıldız, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın eşi Şengül Özcan, kadın kolları ve Yenimuhacirliler katıldı. Lokma dökümünden önce CHP Keşan Kadın Kolları Tamer Kıral’ı makamında ziyaret ederek Kıral’a çiçek takdim etti.

Hilmiye teyzenin Yenimuhacir Belediye Başkanı Tamer Kıral için adadığı lokma dağıtılırken neşeli dakikalar yaşanırken İlçe Başkanı Anıl Çakır, Hilmiye teyzeye dönerek ‘Sırf bu lokma için seçim kazanılırmış’ diyerek espri yaptı. Hilmiye teyze de ‘sizlere Cenab-ı Allah güç kuvvet versin, iyilik sağlık versin’ diyerek yanıtladı.

HİLMİYE KÜÇÜKSEZER: “KAZANIRSA DEDİM ÇÖREK DÖKECEĞİM BEN ONA”

Hilmiye Küçüksezer’in evinin avlusunda dökülen lokmalar bir yandan ikram edilirken sözü ilk Hilmiye teyze aldı. Hilmiye teyze şunları söyledi: “Vallah halk istedi seçtik Tamer (Kıral) başkanımızı. Millet özledi CHP’yi, her yerini kırmızıya boyadık. Hepsine hayırlı işler versin. Daha önce Ekrem İmamoğlu için lokma dökmüştüm. İlk seçimi kazandı ondan sonra dediler ki seçimi erteleyeceğiz. Ertelediler, bu sefer yine kazanacak başkanımız. Kazanırsa dedim çörek dökeceğim ben ona. O akşam Ekrem başkanımız kazandı. Sabah oldu ben başladım çörekleri yuğurmaya. Hemen pişirdim. Komşular geldi, çekmişler beni hiç anlamadım çörekleri yaparken. Bilseydim daha iyi olacaktı. Herkesler duydu. Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu geldi. İlçe Başkanı Heves Yıldız geldi arkadaşlarıyla. Oldu bir şeyler o zamanlar.”

Hilmiye Küçüksezer’in eşi Mustafa Küçüksezer 2019 seçimlerinde AK Parti İstanbul İl Başkanı Ali İhsan Yavuz’un sözüne atıfta bulunarak ‘olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu’ dedi.

İLÇE BAŞKANI ÇAKIR: “TAMER BAŞKANIMI BİR KERE DAHA TEBRİK EDİYORUM”

31 Mart’ta Yenimuhacir’de, Keşan’da Edirne’de, Türkiye’de yüzlerin güldüğünü hatırlatan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır da şunları kaydetti: “Yenimuhacir Beldemizdeyiz yüzlerimiz gülüyor. 31 Mart’ta bütün Türkiye’de olduğu gibi Yenimuhacir’i de kırmızıya boyadık. Hilmiye teyzemiz sağ olsun bugün bizleri davet etti. Kendi el emeği, göz nuru lokmaları döktü. O zaman bir adağı vardı. ‘İmamoğlu’na nasıl döktüysem Tamer başkana da aynısını yapacağım’ dedi. Şimdi adağını yerine getirdi. Tamer Başkanımız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Belediye Meclisi Üyelerimiz, Yönetim Kurulumuz, Kadın Kollarımız, Yenimuhacir Belde Örgütümüz hep beraber burada 31 Mart’taki zaferimizi Hilmiye teyzemizin döktüğü o güzel lokmalarla kutluyoruz. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Onun gibi kadınlar var oldukça, bu cumhuriyet ilelebet var olacak. Hep diyorum ya ‘cumhuriyet kadını, cumhuriyet kadını’ işte, ‘cumhuriyet kadını’. İşte burada. Arkamıza da bayrağımızı aldık. Bu bayrağımız durduğu sürece bize hiçbir şey olmaz. Hilmiye teyzeler olduğu sürece biz asla yıkılmayız. Tekrar şükranlarımı sunuyorum. Yenimuhacir Beldemize kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Tamer Başkanımı bir kere daha tebrik ediyorum. Onun da sorumluluğu çok büyük. O da bugün bu sorumluluğu daha da hissetti. Kadınların gücünü arkasına alarak, daha da ciddiyetle, özveriyle çalışacak ve bu bayrağı indirmeyecek. Yenimuhacir’i bir adım daha öteye taşıyacak. Bir taş üstüne de o koyacak. Hem Yenimuhacir kadınlarımız hem çocuklarımız için Yenimuhacir’i daha iyi yerlere getirmek için var gücüyle çalışacak. Ona bir kere daha başarılar diliyorum.

5 İL GENEL MECLİSİNDEN 4’Ü CUMHURİYET HALK PARTİLİ OLDU

İl genel meclisinde rekor sayıda oy alarak 5 üyeden 4’ünü aldıklarını hatırlatan Anıl Çakır, konuşmasına şöyle devam etti: “İl genel meclisi üyelerimiz burada onlar da canla başla çalıştılar. Yenimuhacir’e hizmet getirecekler. Köylerimize, beldelerimize, Edirne’ye sizden aldıkları destekle hizmet getirecekleler. Bu dönem de harika bir başarı elde ettik. Edirne’de 5 il genel meclisinden 4’ü Cumhuriyet Halk Partili oldu. Bunun da ayrıca gururunu ve onurunu yaşıyorum. İnşallah sizleri mahcup etmeden çalışmaya devam edeceğiz, onlara da başarılar diliyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.”

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANI TAMER KIRAL: BİR DAHA CUMHURİYET HALK PARTİSİ BAYRAĞINI BURADAN DÜŞÜRMEYECEĞİZ

Yenimuhacir Belediye Başkanı Tamer Kıral da şöyle konuştu: “Seçim öncesi biz bayrağı geri alacağımızı söylemiştik. 31 Mart’ta da Yenimuhacirli kadınlarımız çok emek harcadılar. Bu emeğin karşılığını aldık bunun gururunu yaşıyoruz. Seçim öncesi Hilmiye yengem lokma dökeceğim demişti. Bugün de sözünü yerine getirdi. Eline, koluna, emeğine sağlık. Bundan sonra biz çalışacağız. Çalışmak için geldik. Yenimuhacir’i daha iyi yerlere getireceğiz. Bir daha Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını buradan düşürmeyeceğiz.

İLÇE BAŞKANI ÇAKIR: “CUMHURBAŞKANLIĞINI ALDIĞIMIZDA YİNE LOKMA YEMEYE SANA GELECEĞİZ”

İlçe Başkanı Anıl Çakır, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Hilmiye teyzeciğim Allah sana uzun ömürler versin. İnşallah 2029’da 2034’te 2039’da lokmaları dökersin. Ama bir söz daha istiyorum senden. Cumhurbaşkanlığını aldığımızda ilk genel seçimde yine lokma yemeye sana geleceğiz. Söz mü?”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA