SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Taner Ünel, Avusturalya doğumlu ilk İbriktepeli oldu

Taner Ünel, Avusturalya doğumlu ilk İbriktepeli oldu
Bu haber 29 Nisan 2024 - 13:22 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Sonay CAN

1978 yılında İpsala’nın İbriktepe kasabasından Almanya’nın başkenti Berlin’e işçi olarak çalışmaya giden bir gurbetçi aile olan, Gülcan ve Ünal Ünel çiftinin oğulları Recep Ünel ile Avustralyalı Catherine ve Brad Hampson çiftinin kızları Jackqueline’in macera dolu aşkları, ilk meyvesini verdi ve Avustralya’ya yerleşen çiftin, 21 Nisan 2024 tarihinde Taner isminde bir erkek çocukları dünyaya geldi.

Bu sayede Taner Ünel, Avustralya’da doğan ilk, bu ülkeye yerleşen ikinci İbriktepeli unvanını aldı.

Jackquelin ve Recep Ünel çiftinin öyküsünün kilometre taşları ise şöyle: 1978 yılında Berlin’e işçi olarak giden Ünal Ünel, 1986 yılına kadar zor şartlarda çalıştıktan sonra, aynı köyden Gülcan Kuş ile evlenmek için Türkiye’ye köyüne döndü.  1988 yılında Recep, 1991 yılında da Koray adlı iki erkek çocuğu olan Ünel çifti, 1992 yılı sonunda yeniden Almanya’ya dönmeye karar verdi.

Berlin’de yaşamaya başlayan Ünel ailesinin büyük oğlu Recep, gitar çalıyor, şarkı sözlerine nota yazıyor, kompozit müzikle uğraşıp, ayrıca bir muhasebe şirketinde çalışıyor. O sırada öğrenci olan Avustralyalı Jackquelin ise Work and Travel sistemi ile hem çalışıp hem de Avrupa’yı geziyor. Bu iki gencin karşılaşması 2013 yılında gerçekleşiyor. Eve dönüş trenini kaçıran Recep ile bir iş görüşmesi ertelenerek geri dönen Jackquelin, Berlin sokaklarında karşılaşıp tanışıyorlar. Bir süre sonra Jackquelin Avustralya’ya dönüyor, Recep de arkasından soluğu Sidney’de alıyor. Gidiş o gidiş.  Çiftin birlikteliği yıllar geçtikçe aşka dönüşüyor. 2020 yılında evlenmeye karar veriyorlar ancak bu kez de dünyanın yaşadığı koronavirüs salgını yüzünden düğünleri gerçekleşmiyor. Jackquelin, sosyal medya hesabında tanışmalarını şöyle anlatıyor: “Sekiz yıl önce, Berlin’in işlek caddelerinde tesadüfen bu güzel adamla tanıştım. O gün işten eve tren yolculuğunu kaçırmamış olsaydı ve iş görüşmem iptal olmasaydı, hiç tanışamayacaktık.”

Tedbirlerin gevşetilmesi sonucunda ilk düğün 2022 Şubat ayında Sidney yakınlarındaki Narrabeen’de, ikinci düğün ise İpsala’nın İbriktepe kasabasında gerçekleşti.  İbriktepe’de ilgiyle izlenen düğün, Türk gelenek göreneklerine göre yapıldı. İbriktepe’deki düğüne; depo yöneticiliği yapan kayınpeder Brad Hampson ile kayınvalide Catherine Hampson da katıldı. İlk balaylarını Avustralya’da, ikincisini ise Türkiye’de geçiren çift Avustralya’ya döndü. Hampson ve Ünel aileleri ayrıca Avustralya’da Çanakkale Savaşları ile ilgili anıtları, Türkiye’de de Tarihi Gelibolu Yarımadası ile Kapadokya bölgesini ziyaret etti.

Avustalya’nın Narrabeen şehrinde yaşayan Ünel çifti, minik Taner’in doğumuyla mutluluklarının tarif edilemez olduğunu söyledi. Jackquelin ve Recep Ünel çiftini tebrik eder, minik Taner’e, sağlıklı ve başarılı uzun bir ömür dileriz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA