SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

YALI ADAY ADAYLIĞINI YÜKSEKTEN AÇIKLADI

YALI ADAY ADAYLIĞINI YÜKSEKTEN AÇIKLADI
Bu haber 22 Eylül 2018 - 13:20 'de eklendi ve 301 kez görüntülendi.

Projeleri hakkında bilgi veren Yalı’nın açıklaması şöyle:”

Doğup büyüdüğüm, okuduğum, yaşadığım, doyduğum bu kente borcum var.

Yaz tatillerinde, İlk olarak 7 yaşında Terzi çırağı olarak çarşısına çıktığım Keşan’a borcum var.

Siyasette hiç sağa-sola yalpalamadan, Atatürk’ün İlke ve Devrimlerinin ışığında karalılıkla yürümekte olan  Cumhuriyet Halk Partisinin 24 yıldır neferiyim. İlçe yönetimlerinde görev aldım, bir dönem (2004-2009 yılları) Belediye Meclis üyeliği ve başkan vekilliği yaptım.

Mimar olarak mesleki yaşamımı 29 yıldır sürdürmekteyim. Mesleki olarak en verimli ve tecrübeli olduğum zamandayım.

Borcumu ödemek ve Keşanımıza sahip çıkmak için elimi bu büyük, ağır taşın altına  koyarak Belediye Başkanı aday adaylığımı açıklıyorum.

Yurt içinde, yurt dışında birçok Kent gezdim ve (Şehircilik ve kent planlaması anlamında) uygulama örneklerini gördüm, inceledim.

Keşanımızın ve hemen hemen hergün işim gereği gitmiş olduğum Keşan Belediyesinin güçlü ve zayıf yanlarını, sorunlarını çok iyi biliyorum.

Mesleğim, bilgi birikimim ve kişisel özelliklerimle bu görevi en iyi şekilde yapabileceğime inanıyorum. Bu görevi keşan halkının bana vermesi halinde en fazla iki dönem yapacağımı bilmesini istiyorum.

Bu görevi , ”Birlikte yönetim modeli” ile Muhtarlarımız, Ticaret, Meslek ve Esnaf odaları, sivil toplum örgütleri ile protokoller yaparak, Mecliste onlarada yer ve söz hakkı vererek yapacağız.

Keşanımıza başta Ticaret, turizm ve eğitim olmak üzere yeni vizyonlar katacak projelerimiz olacak. Birkaç örnek verecek olursak;

Örneğin; Çarşı merkezimizi Yayalaştıracağız. Bu projeyi ben yaptım oldu mantığı ile değil bölge esnafımızla tek tek görüşerek, her bir m2’sini tek tek planlayarak adeta dantel işler gibi gerçekleştireceğiz. Yolları ve tretuvarları arnavut kaldırımı kesme taş ile kaplayarak, içerisinde süs havuzları, eski  çarşı çeşmeleri, oturma grupları, sokak aydınlatmaları ile düzenleyeceğiz.Bu bölgede bulunan binalarımıza röleve çalışması yaparak iyileştirereceğiz ve kötü görünümü olan  cepheleri kaplayarak  görsel olarak düzenleyeceğiz. Yine bu bölgede bulunan çöp konteynerlerini yer altına alacağız.

Böylelikle çarşı merkezimizi adeta açık AVM haline getirerek hem ticaretimizi canlandıracağız  hemde bölgede bulunan emlak değerlerini artırmış olacağız. Esnafımızın yüzünü güldüreceğiz..!

Şirket mantığı ile sadece profesyonel yöneticilik yaparak değil, Sosyal bir belediyeciliğin ön planda olduğu anlayışla Keşanı yöneteceğiz.

Örneğin; Bu anlamda da ”HALK KART” uygulamasına geçeceğiz. Önce insan ilkesiyle hareket ederek, sosyal belediyecilik anlayışıyla, kentimizde asgari yaşam sınırı altında yaşayan fakir ve gerçekten muhtaç insanlarımıza nakit yardımı yerine, Gıda, Kırtasiye, Ulaşım vb. İhtiyaçlarını karşılamaları için Halk Kart vereceğiz. Ayrıca bu kart sahipleri, anlaşılan esnaf ve kurumlardan belli bir oranda indirimden faydalanacaklardır.İhtiyaç sahiplerinin, gariplerin yüzünü güldüreceğiz..!

          Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve dar gelirli üniversiteli öğrencilerine destek olmak amacı ile ”Keşanın filizlerini geleceğe hazırlıyoruz – Her apartman bir öğrenci okutuyoruz” projesini hayata geçireceğiz. Belediye – Üniversite işbirliği ile Keşanımıza dışarıdan okumaya gelen öğrencilerimizin barınma, sosyal yaşam vb. konularda da  yardımcı olacak ”Keşan eğitim Vakfı” kurulacaktır. Öğrencilerimizin yüzünü güldüreceğiz..!

          Saroz körfezinde, son yıllarda yaz aylarında yoğun bir turizm patlaması yaşanmakta. Ancak bölgemiz bundan ekonomik olarak yeteri kadar faydalanamamaktadır. Bu bölgeye belediye olarak ikinci bir hizmet binası kazandırılarak, gerçek anlamda sahip çıkılacaktır. Erikli-Mecidiye ve Yayla – Danışment sahilleri arasına; içerisinde duş, tuvalet ve soyunma kabinleri ,otopark ,büfeler ve kafeler bulunan, Halkımızın kullanımına açık halk plajları yapacağız. Turizmcinin ve bölge insanının yüzünü güldüreceğiz..!

          Keşan sevgi köyü; Yaşlılarımız için huzur evi, kadınlarımız için sığınma evi ve engelsiz yaşam merkezi gibi unsurları içerisinde barındıran bir kompeks yapacağız.

Kent yaşamını planlayarak, yaşlı ve engellilerimiz için dezavantajlı olan günlük yaşam kalitelerini yükselteceğiz. Yaşlılarımızın, engellilerimizin yüzünü güldüreceğiz..!

          Keşan imar planları genişletilerek Revize edildi. Bu aşamada bir takım sorunlar var, bunları ortak akıl ve hemşerilik hukuku ile birlikte çözeceğiz. Bu imar planları aşamasında Keşanımızın yarayan kanalarından biri haline gelen şehir içi trafik problemlerine merhem olacak bir Keşan çevre yolu eklendi. Bu yolun yapımı ile şehir içinde tek noktaya toplanan (Tekel Meydanı) trafik dağıtılacak ve bu sorunu büyük bir aşamada çözecektir. Ayrıca bu yolun yapımı esnasında Bisiklet yolu, yürüyüş yolu gibi parkurlarda halkımıza kazandırılmış olacaktır.

          Cumhuriyet meydanı ile köy garajı olarak kullanılmakta olan alanı birleştirerek Doğal kent parkı ve meydanı yapacağız. İçerisinde Keşanın doğal simgesi haline gelmiş, Aynı zamanda saat kulesi kafe olarak ta kullanılacak olan büyük bir Yel Değirmeni yapacağız. En büyük projelerim görevim süresince en fazla yeşil alan ve meydan olacaktır.  Halkımızın yüzünü güldüreceğiz..!

Keşan ile ilgili hepimizin gerçek üstü hayalleri olabilir, olmalıdır da. Bu hayallerin proje haline gelebilmesi, ciddi bir uzman ekibinin ayrıntılı çalışması ile olanaklı olabilir. Bu konuda başladığım ve sürdürmekte olduğum çalışmalar olgunlaştıkça, planlaması, bütçesi ve diğer ayrıntıları ile sizlerle yine paylaşacağım.

 

Son olarak diyorum ki;

  • Keşan’a Mimar eli değecek, Şen ola Keşan Şenol’a

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA