SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti

Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti
Bu haber 23 Eylül 2015 - 16:14 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

Trakya Bölgesinin iş ve yatırım imkânlarının ilgili kuruluşlarla işbirliği halinde ulusal ve uluslararası düzeyde etkin tanıtımının yapılması amacıyla Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonu ve İstanbul Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günleri İstanbul’da gerçekleşti.

Açış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artık üreten kesim için kabul edilemez bir kavram oldu. Üretmek Sanayiciler için ulvi bir sorumluluktur. Bugün burada gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günü etkinliği gibi etkin ve verimli toplantıları destekleyerek Trakya Bölgesinde önemli çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansının faaliyetlerini izliyoruz ve takdir ediyoruz’’ diyerek toplantının iyi geçmesi hakkında temennilerde bulundu.

Diğer bir açış konuşması gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, şehitlerimiz hakkında üzüntülerini dile getirerek ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı dileklerini belirttikten sonra  sözlerine devam ederek ‘’ Trakya Bölgesi, Türkiye’de yatırım  olanaklarının hızla arttığı ve avantajlı bölge haline geldiği bir alan olarak artık tanımlanıyor. Bölgemizin, Yoğun Sanayi, tarım alanları, kısmen turizm ve çeşitli sektörleri içinde barındırması yatırım olanaklarının çeşitlenmesi ve artmasına neden olmaktadır.  Kalkınma Ajanslarının belki de en iyi yanı bu özellikleri ön plana çıkarıcı çalışmalar içinde bulunmalarıdır. İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantımızın yeni yatırımlar getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Açış konuşmasının devamında gerçekleşen plaket töreninin ardından Trakya’da Yatırım Fırsatları sunumlarına geçildi. Trakya’ya Kalkınma Ajansı gözüyle Trakya’da Yatırım Olanakları konulu bir sunum gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Yoğun bir katımla gerçekleşen Trakya’da Yatırım Ortamı Tanıtım toplantısın da tüm yatırım aktörlerinin burada olduğunu görmek çok güzel. Bu oturum, Trakya Bölgesi hakkında, tüm ince bilgilerin üç sanayi Odası yetkililerinin sizlerle paylaşacak olması dolayısı ile önemli. Bizim amacımız ise; Trakya’nın nabzını tutan çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı gözüyle Trakya’da yatırım olanaklarının sizlerle paylaşılacak olmasıdır. İşbirliklerinin doğru zaman, doğru yer ve doğru insan ile olması gerçeği vazgeçilmez bir önem arz etmektedir. Bunların birinin eksik olması, yeterli ve doğru bilginin elde edilebilir olmaması yanlış yatırımlar veya potansiyel yatırımların gerçekleşememesine neden olmaktadır. Trakya Kalkınma Ajansı ise, bu bölgeye yatırım düşünen, bölgenin potansiyelleri farkında olan yatırımcıların her zaman yanındadır. Sizlerin doğru kaynak, gerçek kişiler ile buluşturulması konusunda güvenilir bir adres olma özelliği göstermektedir. Bu toplantımızın yeni yatırımlar ve sürdürülebilir işbirlikleri getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Trakya’da Yatırım Fırsatları konusunda Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli TSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetinbaş ve Edirne TSO Meclis Başkanı Mehmet Eren sunumlar gerçekleştirdiler. Trakya Bölgesi hakkında Sanayi, ticari ve çeşitli alanlarda detaylı bilgilerin aktarıldığı oturumdan sonra Trakya’da Yatırıma Devlet Destekleri konusu Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürüğü Şube Müdürü Sait Cordan tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Programın son kısmında ise; Trakya Bölgesinde yatırımı bulunan iş adamları söz alarak bölgenin avantajlarını ve olası dezavantajlarını İSO üyeleri ile birlikte dile getirmişlerdir.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA