SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Seçim Sandıkları Mahallelere Konulmalıdır.

Seçim Sandıkları Mahallelere Konulmalıdır.
Bu haber 19 Eylül 2017 - 21:09 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.

Delege seçimleri, parti içi demokrasinin ilk ayağıdır. Parti içi seçimlerde demokratik uygulamalar olabildiğince genişletilmeli, parti üyelerinin seçme-seçilme hakkı titizlikle korunarak, Adalet, Hak,Hukuk,Demokrasi taleplerinin öncelikle parti içinde uygulanması, hayata geçirilmesi temel görev olmalı ve dosta-düşmana gösterilmelidir.

                 Bu görev öncelikli olarak İl Başkanı, İlçe Başkanı ve yöneticilerin ve elbetteki partili Milletvekillerinin görev ve sorumluluğundadır. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği kesin talimat doğrultusunda, Partili Belediye Belediye Başkanı ve oluşturduğu “yakın ekibi” parti içi seçimleri kesinlikle müdadale etmemelidir.

Delege seçimlerinde yapılan anti-demokratik uygulamalar, seçim hileleri ile koltukları kaybetmeme davranışları içinde olanlar, bu uygulamalarla tekrar yönetime gelse dahi, dinamizm ve kitlesellik olumsuz yönde etkilenecek, parti içi tartışmalara neden olacaktır.

Çevresinde, halkta olumsuz algıları olanlar, partinin gerçek çizgisinden uzaklaşmış, idealizmini yitirmiş, halkta karşılığı olmayan yada kalmamış, sadece kişisel menfaatlerini gözetenler, iki adım geride kalıp artık devre dışı kalmalıdır. Yıllarca parti üyesi olduğu halde kenarda bırakılmış, sadece oy vermeleri istenmiş, dürüst, genç, dinamik, idealleri olanüyelerimizin ön plana çıkacağı bir sistemi uygulayarak, aktif siyasetin içine çekilmeli, delege vb. görevlere getirilmelidirler.

CHP Genel Merkezinden tüm İl, İlçe başkanlıklarına gönderilen Delege Seçim Yöntemine ilişkin genelge, uygulanması zorunlu olan talimattır. Üyelerimizden hiçbir talep gelip-gelmemesi gerekmeden, her mahalle sınırları içinde sandık konulmalı, yeri, tarihi, saati

önceden üyelerimize bildirilmelidir.

CHP Genel Merkezinden İl, İlçe başkanlıklarına Delege seçimleri ile ilgili 15.08.2017 tarihli gelen talimat yazısını orijinali;                                “Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti içi Ön seçmen Seçimlerini” planlarken, söz konusu mahallenin seçim yerinin kendi mahalle sınırları içinde olmasına dikkat edilmesin “Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti içi Ön Seçmen Seçimleri” takvimini, seçimlerin yapılacağı yer, saat ve Görevlileri içeren listeyi belirleyeceğiniz seçim tarihinden önce İlçe Başkanlığı binasında askıya çıkararak, bir örneğini Genel Merkezimize ulaştırmanızı rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” Tekin Bingöl Genel Başkan Yardımcısı

Gelen yazı, kolayca anlaşılır, açık ve net uygulanması zorunlu talimat yazısıdır. Umarım, bu yazıya uygun düzenlenir. Açıkçası bizlerde böyle düşünüyor ve aksini beklemiyoruz. Aksi takdirde Genel Merkezimizin talimatları ve genelgeleri uygulanmamış, yerine getirilmemiş, olacaktır.

Mahallelere sandık konulmasının oldukça yararlı, önemli boyutları vardır. Parti Üyelerimiz herhangi bir baskı altında kalmadan, özgür iradesiyle seçme ve seçilme hakkını kullanacak, Üyelerimiz ayağına gelinmesinden dolayı Onere olacak, mahellelere konulan sandıklar, delege ağalığına son verecek, Delege seçimlerinin yapıldığı mahallelerde, diğer partilerin üyelerini de etkileyecek, Mahallelere sandık konulması, parti içi demokrasiyi o mahallelere taşımak olacaktır. Mahallesinde oy kullanarak delege olmak, parti üyesine daha çok sorumluluk yükleyecektir. Delege seçimlerimizin mahallede yapılması, şaibeyi ortadan kaldıracak ve seçim güvenliğini kendiliğinden sağlayacaktır.

CHP Yönetmeliği ; seçim önceden duyurulan gün, yer ve saatte gizli oy ve açık sayım yöntemiyle yapılır.  yönetmelik açık ve nettir gelen genelgede de yapılması istenenler tüzüğümüz gereğidir.

Öncelikli olarak; parti disiplini ve demokratik anlayışın gereği olarak Keşan CHP İlçe Başkanımız Sayın Erdoğan Gümilcineli’ ye

giderek Genel Merkezimizin gönderdiği seçim yapılma talimatının ve genelgesinin uygulanmasını kendisine İlçe Başkanı Adayı olarak bizlerinde düşüncelerimizin bu yönde olduğunu talimatın tavsiye kararı olmadığını bir zorunluluk olduğunu ilettim. Bilgisi dahilindedir. Bu talimat gereğinin yapılması yönünde çalışma bekliyoruz o yüzden bu yazıyı yazma zorunluluğu gelişmiştir.

Tüm parti üyelerimin de bu genelge hakkında duyarlı olacağına inancımız tamdır. Saygılar sunuyorum.19.07.2017

 

GÜRAY KOŞAN

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA