SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“NİNEMİN KİLERİ”PROJESİ KADINLARA İSTiHDAM SAĞLAYACAK

“NİNEMİN KİLERİ”PROJESİ KADINLARA İSTiHDAM SAĞLAYACAK
Bu haber 11 Şubat 2016 - 15:36 'de eklendi ve 198 kez görüntülendi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul , İlçe Kaymakamı Osman Altın ve Belediye Meclis Üyeleri S.S. 269 sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Cem Özkan ile birlikte Yaylagöne Mahallesi’ne giderek Ninemin Kileri Projesi kapsamında tahsis edilen mahalle kahvehanesinin üst katında incelemelerde bulundular.

Ninemin Kileri Projesi kapsamında mahalledeki bayanların gıda üretimi yaparak istihdam yaratılması amacıyla tahsis edilip hazırlanmaya başlanılan Yaylagöne Mahalle kahvehanesinin üst katında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Kaymakamı Osman Altın ve Belediye Meclis Üyesi Cem Özkan’ı Yaylagöne Mahalle Muhtarı Akgül Öztürk karşıladı.

İncelemeler esnasında İlçe Kaymakamı Osman Altın’a proje hakkında bilgiler vere Başkan Ulaş Yurdakul, Yaylagöne Muhtarlığı ile Malkara Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Ninemin Kileri” projesini Trakya Kalkınma Ajansı’nın ve Malkara Belediyesi’nin desteklediğini, özellikle köyden mahalleye dönüşen yerlerdeki kadınlarımızın ekonomiye ve istihdama katılması anlamında üretici kadınlarımıza destek verecek bir proje olduğunu belirtti.

İncelemelerin ardından Yaylagöne Mahalle Muhtarlığı odasına geçen Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Kaymakamı Osman Altın, Belediye Meclis Üyesi Cem Özkan, Yaylagöne Mahallesi Muhtarı Akgül Öztürk ve Yaylagöne Mahallesi sakinleri Ninemin Kileri projesi konusunda istişarede bulundular.

Malkara İlçe Kaymakamı Osman Altın da “Ninemin Kileri” adlı projenin örnek bir proje olduğunu, projenin köyden mahalle statüsüne dönüşen diğer mahallelere de öncülük etmesini dilediğini ifade etti.

Yaylagöne Mahallesi Muhtarı Akgül Öztürk ve Yaylagöne Mahallesi sakinleri de “Ninemin Kileri” Projesine vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a ve Malkara Belediyesi’ne teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA