SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MUTFAKTAN MADALYAYLA ÇIKTILAR

MUTFAKTAN MADALYAYLA ÇIKTILAR
Bu haber 07 Şubat 2017 - 14:17 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

25 ülkeden 400’ü yabancıolmaküzere 2000 aşçının 70 kategorideyarıştığı 25’iyabancı 100 jüriüyesininkatıldığı Bu yıl 15.’sidüzenlenenUluslararası İstanbul Mutfakgünleri 2-5 Şubat 2017 tarihlerinde TÜYAP KongreMerkezindeyapıldı.KırklareliÜniversitesiPınarhisar MYO AşçılıkProgramıikiekiple “ÜniversitelerArası Modern TürkMutfağı” kategorisindeyarışmayakatıldı.YarışmadabirekipAltınbirekipiseBronzMadalyaalarakokulumuzubaşarıylatemsilederekgururlandırdılar.

 

Altın madalya kazanan öğrencilerimiz Aksay Komşu, Merve Aksoy, Çağla Katkat, Göktuğu Arık’ı ve bronz madalya kazanan öğrencilerimiz Cevat Can Dallı, Meryem Kılıç, Cemalettin Talay, Özgür Topaç’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Altın madalya kazanan ekibimiz yarışmaya;

Başlangıç tabağı; Süzme Yoğurt ile Lezzetlendirilmiş Sebzeli Kadayıf Topu

Ana Yemek Tabağı;Panelenmiş Badem Püresi ve Sebze Sote Eşliğinde Mısır Soslu Kuzu Sırtı

Tatlı Tabağı;Hasule Dolgulu Pancar Soslu Armut Tatlısı

yemekleriyle katılmışlardır.

 

Bronz madalya kazanan ekibimiz yarışmaya;

Başlangıç Tabağı; Sebze Yatağında Erik Soslu Kuru Patlıcan Dolması

Ana Yemek Tabağı; Mücver ve Sebze Sote Eşliğinde Bal ve Kayısı Soslu Dana Madalyon

Tatlı Tabağı; Kivi ve Çikolata Soslu Kaymaklı İrmik Helvası

yemekleriyle katılmışlardır.

 

 

Yarışmaylailgiliakademisyenlerinyapmışolduklarıdeğerlendirmeiseşuşekildedir;

Öğr. Gör. EvrimKaraca

15.’sidüzenlenenUluslararası İstanbul MutfakgünleriAvrupa’nınveTürkiye’ninuzunsolukluve en önemliyarışmalarındanbiridir. Böylesineönemlibiryarışmayaöğrencilerimizinkatılmasıvedeneyimkazanmalarıonlarınsektörehazırlanmalarıbirfırsattır.Bu anlamdaöğrencilerinvizyonuvemeslekigelişimleriiçinyarışmabüyükkatkısağlamıştır.Yarışamsırasındaöğrencilerimizsöktörünilerigelenşeflerivegurmeleriyletanışmaimkanıbulmuştur.Bu sohbetleröğrencilerimizinmeslekianlamdavizyonunugenişletmiştir.

 

Öğr. Gör. Mehmet Selman Bayındır

3 aylık uzun bir zaman sürecinin sonunda yarışmaya hazırlandık. Yarışma yemekleri belirlenirken Türk mutfağının en seçkin ve özgün yemeklerini araştırarak tercih ettik. Yarışma kategorisinin özüne uygun olarak bu yemekleri modernize ederek tekrar yorumladık.

 

Öğr. Gör. AykutAybaş

Kendikategorilerinde 30 üniversiteekibininkatılmışolduğuyarışmadaöğrencilerimizinaltınvebronzmadalyailedönmeleriokuldaaldıklarıaşçılıkeğitimininbaşarılıbirşekildeuygulandığınıgöstermektedir.UygulamadakibubaşarıTrakyaBölgesindekiyiyecek-içecekişletmelerineolumluyöndeyansıyacaktır.

 

Öğr. Gör. Ali Çakır

Bu yıl yeni açılmış olmasına rağmen ilk yılında okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve hoca arkadaşlarımızı kutluyorum. Bölüm olarak gelecek yılda Türk Mutfağına olan katkılarımız artarak devam edecektir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA