SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KOSGEB Destekli İstihdam Kredisi 625 Bin TL’ye Kadar Yükseltildi

KOSGEB Destekli İstihdam Kredisi 625 Bin TL’ye Kadar Yükseltildi
Bu haber 27 Temmuz 2022 - 16:07 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, KOSGEB “İstihdam Kredisi” ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

2022 yılı Ocak-Mart döneminde ilki gerçekleştirilen, kredi destek paketinin dördüncü fazının hayata geçirildiğini ifade eden Tunç “Keşan TSO KOSGEB temsilciliği olarak üyelerimize faydalı olacak olan tüm destekleri sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ”

“Kişi Başı 125 Bin, Toplamda 625 Bin TL Kredi Desteği”

Program kapsamında ilave istihdama genç istihdamını kapsayarak firmaların ölçeğine göre değişiklikler göstermekle beraber kişi başı 100 bin TL, toplamda 500 bin TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi desteği, dördüncü faz ile beraber kişi başı 125 bin TL, toplamda 625 bin TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi desteği sağlandığını kaydeden Tunç, destek programı ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Kredinin işveren tarafındaki en önemli kriteri, İstihdamını korumuş olması ve istihdam edilecek olan personelin son üç yıl içerisinde sigortası 180 günden fazla olmayacak olmasıdır. 2 yıllık veya 4 yıllık üniversite ya da teknik meslek lisesi mezunu olması gerekmektedir. Bu kapsamda kişi başı 125 bin TL istihdam edilecek personel kadın olduğu takdirde 135 bin TL KOSGEB’ten faizsiz ve 2 yıl ödemesiz kredi desteği sağlanabilmektedir.

İşletme faizsiz 24 ay ödemesiz, 24 ay sonra da 6 taksitte toplam 4’er ay aralıklarla bu krediyi bizden alabiliyor. Hiç çalışanı olmayıp ya da 9 çalışana kadar 2 personel yani 250 bin TL, 10 ve 10’dan fazla çalışanı olan küçük işletmelerde toplamda 625 bin TL işletme sahibi kredi desteği alabiliyor. Desteğimizin son başvurusu 10 Ağustos 2022 olmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden KOSGEB sisteminden tamamen ücretsiz şekilde başvuruda bulunabilirler. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenleri de odamız KOSGEB temsilciliğine her zaman bekleriz ”dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır: 1 Ağustos’tan itibaren zorunlu e-ihale dönemine giriliyor Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, yaptığı bilgilendirmede; kamu alımlarında rekabet ve saydamlığı artıran e-ihale yönteminin, 1 Ağustos 2022’den itibaren kademeli olarak zorunlu hale geleceğini kaydetti. Bayır, e-ihale yönteminin kullanılmaya başlanmasıyla, kamu alımlarında rekabet ve saydamlığın daha da artığına işaret ederek, elektronik ihale ile işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü, tasarruf oranının da bu sayede arttığını bildirdi. Aytuğ Bayır, e-ihale yöntemiyle bürokrasinin azaltılmasına da katkı sağlandığına vurgu yaparak, e-ihalede ilgililerin kamu alım sürecine katılımının da kolaylaştığını, ihale sürecinin gizlilik ve güvenilirlik ilkeleri temelinde yapılmasının ön plana çıktığını dile getirdi. Bayır, “18 Mayıs 2022 tarih ve 31839 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin EK Madde 2.2. <Açık ihale usulü ile gerçekleştirilen ve yaklaşık maliyeti 4734 Sayılı Kanun’un 8. maddesinde öngörülen eşik değerin yarısına kadar olan ihalelerden 1/8/2022 tarihi veya sonrasında ilan edilenlerin uygulama yönetmeliklerinin elektronik ihale başlıklı maddelerine göre yapılması zorunludur.> hükmü uyarınca 01.08.2022 tarihinden itibaren anılan madde hükmü kapsamındaki ihaleler artık elektronik ortamda e-ihale olarak gerçekleştirilecektir. 2020 yılında pandemi döneminde Covid-19 tedbirleri kapsamında ihalelerimizi e-ihale olarak gerçekleştirdiğimizden, idaremiz halihazırdaki mevzuat değişikliğine daha önceki e-ihale bilgi ve deneyimlerinden ötürü çabuk adapte olacaktır. e-ihalelerde istekliler tekliflerini elektronik ortamda sunuyor, tüm ihale süreci elektronik ortamda gerçekleştiğinden hem idare hem de istekliler açısından önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Kamu İhale Kurumu verilerine göre e-ihale yöntemiyle sağlanan tasarruf 2 Milyar TL olarak belirtilmektedir. Tüm firmaların bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmış olan Elektronik ihale kullanım kılavuzuna https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/YardimEkran/EBeyan/default.aspx?kType=istekli adresinden erişilebilir.” dedi.
Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır: 1 Ağustos’tan itibaren zorunlu e-ihale dönemine giriliyor Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, yaptığı bilgilendirmede; kamu alımlarında rekabet ve saydamlığı artıran e-ihale yönteminin, 1 Ağustos 2022’den itibaren kademeli olarak zorunlu hale geleceğini kaydetti. Bayır, e-ihale yönteminin kullanılmaya başlanmasıyla, kamu alımlarında rekabet ve saydamlığın daha da artığına işaret ederek, elektronik ihale ile işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü, tasarruf oranının da bu sayede arttığını bildirdi. Aytuğ Bayır, e-ihale yöntemiyle bürokrasinin azaltılmasına da katkı sağlandığına vurgu yaparak, e-ihalede ilgililerin kamu alım sürecine katılımının da kolaylaştığını, ihale sürecinin gizlilik ve güvenilirlik ilkeleri temelinde yapılmasının ön plana çıktığını dile getirdi. Bayır, “18 Mayıs 2022 tarih ve 31839 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin EK Madde 2.2. hükmü uyarınca 01.08.2022 tarihinden itibaren anılan madde hükmü kapsamındaki ihaleler artık elektronik ortamda e-ihale olarak gerçekleştirilecektir. 2020 yılında pandemi döneminde Covid-19 tedbirleri kapsamında ihalelerimizi e-ihale olarak gerçekleştirdiğimizden, idaremiz halihazırdaki mevzuat değişikliğine daha önceki e-ihale bilgi ve deneyimlerinden ötürü çabuk adapte olacaktır. e-ihalelerde istekliler tekliflerini elektronik ortamda sunuyor, tüm ihale süreci elektronik ortamda gerçekleştiğinden hem idare hem de istekliler açısından önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Kamu İhale Kurumu verilerine göre e-ihale yöntemiyle sağlanan tasarruf 2 Milyar TL olarak belirtilmektedir. Tüm firmaların bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmış olan Elektronik ihale kullanım kılavuzuna https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/YardimEkran/EBeyan/default.aspx?kType=istekli adresinden erişilebilir.” dedi.
SON DAKİKA