SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KILIÇDAROĞLU İKTİDARA KEŞAN’DAN SESLENDİ

KILIÇDAROĞLU İKTİDARA KEŞAN’DAN SESLENDİ
Bu haber 03 Kasım 2017 - 13:39 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

8

11

6

7

Cumhuriyet  Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,CHP li belediye başkanlarının çok zor şartlarda görev yaptığını söyledi.

Kılıçdaroğlu,Edirne’nin Keşan ilçesinde Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi ve belediye hizmet binasının açılışına katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Özcan,yapılan hizmetlerle ilgili slayt gösterisinin ardından kürsüye çıktı.Projelerde emek ve zahmet olduğunu aktaran Özcan,doğalgaz çalışmalarının  da devam ettiğini söyledi.

Pazaryeri kompleksi ile gururu duyduklarını kaydeden Özcan,bu projeye çok önem verdiklerinin altını cizdi.

Daha sonra kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu’da  asgari ücretin bin 500 lira olmasını istediklerinde iktidarın buna karşı çıktığını  belirten sözlerini şöyle sürdürdü: “Hatırlar mısınız seçimlerde asgari ücret net bin 500 TL olmalı demiştik. Bize itiraz etmişlerdi, ‘nasıl yapacaksınız parayı nereden bulacaksınız?’ diye sormuşlardı. Bugün tüm belediyelerimizde çalışanların asgari ücreti en az bin 500 TL’dir. Türkiye genelinde o yetkiyi alamadık ama yerel yönetimlerde gücümüzün olduğu yerlerde asgari ücreti 1500 lira yaptık. Demek ki hesabı iyi yaparsınız verdiğiniz sözü tutabilirsiniz. Biz verdiğimiz sözü belediyelerde tutuyoruz ama devasa . Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten hükümet bin 500 TL sözünü sözü veremedi, verseydi de yerine getiremezdi. Biz sözümüzün arkasındayız. Adam verdiğimiz söz tutarız.”

10

Belediye başkanları zor şartlarda görev yapıyor.

“Son bir şey daha belediyeleri ben seçmem siz seçersiniz.Oyu siz veririsiniz. Belediye başkanı siz oy verdiğiniz sürece ve arkasında durduğunuz sürece hepimiz saygı duyarız.

Diyorlar ki belediye başkanlarını istifa ettirdik.Beyler Ankara’daki beyler…İstifa ettirdik,niçin bilmiyoruz niçin istifa ettirdiler.

Geçen  gün yine bu zat demiş ki, efendim biz yaptık şimdi sıra CHP ye geldi  CHP de istifa ettirsin.Niye istifa ettireceğiz. Hangi gerekçe ile istifa ettireceğiz.Efendim istifa ettirmezlerse İçişleri Bakanlığını harekete geçirecekmiş. Geçirmezsen adam değilsin geçir kardeşim.Bizim zaten belediyelerde günün 24 saatinde müfettiş var zaten.İstediğini denetlesin.Çok şükür boğazımızdan aşağı kul hakkı inmedi.Biz dolar merakı bizde dolar merakı yok zaten.

İşin özeti. Çok zor şartlarda bizim belediye  başkanları görev yapıyor,çok zor şartlarda. Hükümetin bütün baskısı var.İstediği kadar baskı yapsınlar. Halka hizmet etmekten bizi asla hiç kimse döndüremez.Bizim felsesemiz bizim inancımız bizim ruhumuz halka hizmetle doludur.Çünkü siyaset cebi doldurmak değildir.Siyaset halka adanmışlıktır.Onlar fakirden alıp yandaşa aktarıyorlar.Allah’ın izniyle ve sizlerin desteğiyle iktidar olduğumuzda yandaştan alıp halka vereceğiz.Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız.”

12 15 4 10

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA