SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Keşan Belediyesi’nde en düşük maaş 3 bin 950 lira

Keşan Belediyesi’nde en düşük maaş 3 bin 950 lira
Bu haber 06 Ocak 2021 - 22:24 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi Türkiye Genelinde toplu iş sözleşmesi konusunda en iyi çalışma şartlarını sunan belediyelerden biri oldu
Keşan Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 3 bin 950 TL
Helvacıoğlu: “benim işçimin yüzü gülerse Keşan halkının da yüzü güler, onlar huzurlu ve mutlu olursa Keşan’ımız da huzurlu ve mutlu olur”

Keşan Belediyesi Personel Ltd. Şti. İşçilerinin Sendika Sözleşmesi imzalandı. Keşan Belediyesi Personel Ltd. Şti. ve DİSK Genel İş Sendikası arasında saat 16:00’da düzenlenen tören ile Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketinde çalışan 289 işçinin en düşük maaşı 3 bin 950 TL oldu. 01 Temmuz 2020 tarihi itibariyle uygulanacak olan Toplu İş Sözleşmesi 30 Haziran 2021’de sona erecek.
Düzenlenen törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Değerli Hemşehrilerim, kıymetli mesai arkadaşlarım sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün burada, emek ve alın terine sahip çıkan bir anlayış ile toplu iş sözleşmemizi imzalamak üzere karşınızdayız.
Bu anlamda; benim işçimin yüzü gülerse Keşan halkının da yüzü güler, onlar huzurlu ve mutlu olursa Keşan’ımız da huzurlu ve mutlu olur diyerek hep birlikte üzerimize düşeni yapacağız. Bu illet corona hastalığı günlerinde; herkes birbirine mesafe koyarken değerli Keşan Belediyesi çalışanları hiç endişeye kapılmadan halka hizmetlerini aralıksız sürdürdü. Bu anlamda; vatadaşa hizmet “nasıl yapılır” konusunda örnek bir belediyeyiz. Trakya’da örnek belediyeyiz. Öyle canınızı siper ettiniz ki, bir arkadaşımızı illet hastalık korona nedeniyle kaybettik. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun. Serkan kardeşimizin ruhu şad olsun. Keşan Belediyesi’nin çalışmalarının baş mimarları işte şu anda huzurlarınızda olan, belki fiziken değil ama gönülden el ele durduğumuz kıymetli işçilerimizdir. Bugün Türkiye’de yapılan toplu sözleşmelerde en iyi imzalardan birini de Keşan Belediyesi olarak bizlerin yaptığını hiç mütevazi olmadan ifade etmek istiyoruz. Bu açıdan en düşük işçi maaşımız 3.950 tl olduğunu belirtmek isterim. Bu emekçi kardeşlerimin alın terini ve hakkının hiçbir değerle ölçülmez olduğunu belirterek imzaladığımız sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum. Yaptığımız sözleşme ile Personel Ltd. Şti.’nin uzun yıllardır var olan ücret eşitsizliğini giderdik. 256 personelimizin taban ücretlerini birbirine eşitledik. Personelimizin eğitim durumu, teknik yeterlilikleri ve sanat becerilerine göre kendi iş alanlarında diploma, sertifika sahibi işçilerimizin yaptıkları işe göre ek prim sağladık. Maaş kalemlerinde yaptığımız tüm düzenlemeler ile Personel şirketimizde çalışan personel ücretlerinde ortalama %22.5 artış sağladık.”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun ardından sözü DİSK/Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen aldı. Şen, şunları söyledi: “Keyifli bir gündeyiz. 289 personelimiz için 1 yıllık bir toplu iş sözleşmesi imzaladık. Yaklaşık 90 gün süre ile bu toplu iş sözleşmesinin görüşmelerini gerçekleştirdik. İlk oturumdan itibaren değerli komisyon üyeleriyle eşit işe eşit ücret mantığıyla ücretleri eşitlemeyi başardık. Belediye ciddi anlamda taşın altına elini koydu, ciddi mesai harcadık. Dünya ve ülkemiz salgın pençesinde mücadele ediyor, sizler de bu salgınla mücadelenin en önde savaşan neferlerisiniz. Ülkemizde sağlık çalışanlarından sonra salgınla en ön cephede mücadele eden belediye emekçileridir. Toplu iş sözleşmemiz içerisinde yer alan maddelerimizin tamamını büyük bir özveriyle müzakere ettik. Belediye yönetimi taleplerimize duyarsız kalmadı. Keşan Belediyesi’nde geldiğimiz nokta diğer belediyelere de örnek olacaktır. Toplu iş sözleşmesini imzalamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Komisyonda yer alan değerli Başkan Yardımcılarım Yakup Balcı, Nuran Uslu yine belediyemizin hukukçu arkadaşım Orkan Özkaya, Meclis Üyemiz Sema Sevinç Kılıç ile başından bu yana uzun süreli görüşmeler yaptık, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu toplu iş sözleşmesinde Belediye Başkanımızın özverisi ve çalışanlara bakışı önemlidir, kendisine 289 işçimiz adına, ailelerinin adına, çocuklarınız adına teşekkür ediyorum. Görüşmelerde yer alan sendika temsilcisi arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Evinize getireceğiniz bu ücretler, bu haklar, nasırlı ellerinizin karşılığıdır. Güle Güle harcamanızı diliyorum. Toplu İş Sözleşmemizin Belediyemize, Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA