Keşan Haber
reklam

iLK DOĞAL GAZ BİR KONUTA VERİLDİ

iLK DOĞAL GAZ BİR KONUTA VERİLDİ
Bu haber 01 Mart 2017 - 13:27 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.
reklam

Türkiye’nin en kirli havasının bulunduğu Keşan’da  bazı konutlara  doğal gaz bağlantısı gerçekleşti.

Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde  Çiğdem Özgün’ün konutuna bağlanan doğal gaz  bu gün itibariyle yanmaya başladı.

Kendisi İstanbul’dan Keşan’a gelen ilk doğal gaz abonelerinden Özgün,şöyle konuştu:” İstanbul’da zaten doğal gaz kullanıyordum. Bunun rahatlığını biliyorum.Şimdi de burada kullanmaya başladım. Çok memnunum.Herkese tavsiye ediyorum.”

Yıllardan beri kış aylarında Türkiye’nın en kirli havasının yaşandığı Keşan’da ilk doğal gazın yanması sevinçle karşılandı.

Keşanlılar gelecek kış temiz  havada yaşamanın mutluluğunu tadacaklar.

Bu işin gerçekleşmesi için o zamanlar Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu’nun da yardımlarının bu işin kısa sürede gerçekleşmesinde etkili olduğu da biliniyor.

Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde evlere doğal gaz bağlanmaya başladı.

NOT: Bu arada haberimizle ilgili olarak bir muhendislik firması adına konuştuğunu söyleyen bir kişi,ilk doğalgaz bağlantısını kendilerinin gerçekleştirdiğini iddia etti. Ancak konu ile ilgili yazılı açıklama yapmaktan çekindi.

Kim bağladıysa bağlasın, bu sevinci ortak olmak herkesin hakkı. Kimse resmi bir açıklama yapmadı. Biz özel olarak dün bu işin gerçekleştiğini duyurduk.Gazdaş hiç olmazsa resmi olarak bu durumu duyurabilirdi ama,onlardan da ses çıkmadı.Bu arada bu firma bunun için hukuki yola başvuracağını da söyledi. Buyursun başvursun.Bu kadar kirliliği yaşadık ayakta kaldık,bundan sonrası mühim değil.Açıklaması varsa buyursun yazsınlar.

 

 

 

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER