Keşan Haber
reklam

HALK EĞİTİMİ DEĞİL ADETA FABRİKA…

HALK EĞİTİMİ DEĞİL ADETA FABRİKA…
Bu haber 03 Ocak 2018 - 20:48 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.
reklam

Nuri Yaşar- İpsala Halk Eğitimi Merkezi İpsala’da son derece modern makine donanımları, Uzman Eğitimcileri ile Engelli, Engelsiz, Küçük, Büyük, Kadın veya Erkek sanat öğrenmek isteyen tüm vatandaşları sanatkâr yapıyor, adeta fabrika gibi üretici yapıyor. Bu çalışmalar da elbette halkın gözünde takdirle izlenmektedir. Ziyaret ettiğimiz Merkez Müdürü Sayın Mümin Kurtuldu hoca’yı dinlerken İpsalalılar adına çok mutlu olduk.

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN SİPARİŞLER ALIYORUZ”

Mümin Kurtuldu, “Merkezimizdeki modern işleme cihazı ile çuval ve torba üzerine her türlü kumaş üzerine istenilen talebe göre her çeşit marka ve desenin de başarı ile işlenebiliyor. Bu işlemeler ekonomik yönden firma tanıtımında ve reklam sektöründe hem kursiyerlerimiz hem de İpsala’mız açısından da yeni iş alanları yaratmada ümit verici. Bu çalışmalarımıza Türkiye’nin her yerinden sipariş alıyoruz.” Şeklinde konuşuyor.
Sonuç olarak; İpsala Halk Eğitimi Merkezi sadece hizmet üretmiyor. Bir fabrika gibi hizmet üretecekleri üretiyor. Dolayısıyla da takdir’i hakkediyor.

VE KURSLAR…
Spor dallarından, müzik dallarına, Avcılık, Bağımlılıkla Mücadele, Halk Oyunları,Ön Muhasebe, Üç Boyutlu Kağıt Rölief, Kuaförlük, El işleri, Mis yapımı,Satranç, El İşi süsleme ve İnşaat sektörüne yönelik İskele kurma kursları sürdürülüyor. Kurslar genellikle hafta sonları ile akşamları düzenlenerek kursiyerlerin günlük yaşamlarının aksamaması düşünülmüş elbette.
JUDO EĞİTİMİ
İlçemizdeki ilk-orta ve lise düzeyindeki öğrencilere yönelik “Judo Beyaz-Sarı Kuşak” kurs programımız 37 kursiyer ile 10.11.2017 tarihinde başlamıştır. 16.04.2018 tarihine kadar da devam edecektir.
Judo kursumuz, Judo Antrenörü Mehmet Ali YILMAZ tarafından İpsala Kapalı Spor Salonunda verilmektedir. Kursumuz Hafta içi P.tesi, Salı ve Cuma Akşamları 18.00-20.00 saatleri arasında devam etmektedir.
FUTBOL
İlkokul, Ortaokul öğrencilerine yönelik Futbol Kurslarımız Eğitim Öğretim yılı sonuna kadar devam etmektedir. Hâlihazırdaki Futbol Kurslarımıza toplamda 34 kursiyerimiz devam etmektedir. Futbol Kursumuz Osman ERDEN tarafından hafta içi her gün İpsala Stadında verilmektedir.

GİTAR
21.11.2017 Tarihinde başlayan Gitar Kursumuz; Yetişkinlere ve küçüklere olmak üzere iki grup halinde devam etmektedir. Yetişkinlere Hafta içi Salı akşamları saat 18.00’den itibaren Halk Eğitimi Merkezi binasında eğitim verilmektedir. Küçük yaş gruplarına yönelik ise Hafta sonu C.tesi-Pazar günleri 13.00.17.00 saatleri arasında kurs faaliyetimiz devam etmektedir. Eğitimler Levent TAŞPINAR tarafından verilmektedir. Toplamda 40 kursiyer eğitim almaktadır.
BAĞLAMA
30.11.2017 tarihinde başlayan Bozuk Düzen Bağlama kursumuzda 22 kursiyerimiz kayıtlıdır. Hafta içi her akşam, 18.00-21.00 saatleri arasında devam etmektedir. 01.02.2018 tarihine kadar eğitimler devam edecektir.
KLARNET
Müdürlüğümüzde yeni yıl ile beraber “Klarnet Eğitimi” kursu 02.01.2018 tarihinde başlayacaktır.
KUAFÖRLÜK
27.11.2017 tarihinde başlayan “Saça Kalıcı ve Geçici Şekil Verme Teknikleri” kursumuz eğitmen Sinem KORKMAZ tarafından verilmekte olup 21 kursiyer ile devam etmektedir. Kuaförlük mesleğinin temel gereksinimlerinin verildiği kursta Kadınlar hoşça vakit geçirmektedir.
ENGELLİLERE YÖNERLİK KURSLAR
MİS SABUNU & MİSİNALI TAKI YAPMA
Müdürlüğümüz 2017 yılında İlçemiz Yeni Hayat Bakım Evinde Engelli vatandaşlarımıza yönelik 2 adet kurs açmıştır.
05.10.2017 tarihinde başlayan, toplamda 21 engelli vatandaşımızın devam ettiği kurslarda “Mis Sabunu” ve “Misinalı Takı Yapma” Kurslarının eğitimleri verilmektedir. Kurslarımız yıl boyunca devam edecektir.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Otomatik alternatif metin yok.
Otomatik alternatif metin yok.
Otomatik alternatif metin yok.
Otomatik alternatif metin yok.
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER