SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“Gazi Meclisimiz, uyuşturucu baronlarından mı kolonya alıyor! VAHİM”

“Gazi Meclisimiz, uyuşturucu baronlarından mı kolonya alıyor! VAHİM”
Bu haber 15 Nisan 2022 - 0:47 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

CHP Tekirdağ Vekili Aygun:

“Gazi Meclisimiz, uyuşturucu baronlarından mı kolonya alıyor! VAHİM”

“TBMM neden L’ACTONE Holding’den kolonya aldı. Açıklama bekliyoruz”

“Almanya’nın yaptığı operasyonla Kolombiya’dan kozmetik ürün adı altında Türkiye’ye gönderilen paketten kokain çıkıyor. TBMM, Gazi Meclisimiz, bilindik kolonya firmaları varken neden hem de bizzat yandaş medyanın ‘uyuşturucu baronu’ diye tanımladığı L’ACTONE Holding’den kolonya alıyor?”

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, eski Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Aktan’ın da aralarında bulunduğu 6 şirket sahibinin, firmaları üzerinden Kolombiya’dan uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle tutuklandığına işaret ederek, “En acısı da Gazi Meclisimiz, yandaş medya tarafından ‘uyuşturucu baronu’ diye tanımlanan bu işadamına ait L’actone Holding’den pandeminin başından beri kolonya alıyor. Bilindik, güvenilir marka kolonya firmaları yerine böyle firmalar tercih ediliyor. Çok yazık. Acilen açıklama yapılmalıdır. Gazi Meclisimizi ne hale getirdiler!” diye tepki gösterdi.

“TBMM’DE HER HAFTA VEKİLLERE KOLONYASI DAĞITILIYOR!” Aygun, Kolombiya’dan ‘kozmetik ürün’ adı altında Türkiye’ye gönderilen iki ayrı kargo paketinde 111 kilogram kokain tespit edildiğini, kargonun alıcısını L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat çıktığını anımsattı. Yandaş medyada bu şahsın “uyuşturucu baronu” diye tanımlandığını kaydeden Aygun, tepkisini şöyle aktardı:

“Pandeminin başından beri TBMM; bu kolonyaları alıp, milletvekillerine dağıtıyor. Genel Kurul’da sıralara konuyor. Her hafta dağıtılıyor. İlk günden beri tuhaf bulduğum bu durumu araştırıyordum. Nitekim önce fabrikanın yerini bile bulamadık. Sonra Ergene’de büyük bir tesis açtılar. Adresi ancak o zaman bulduk. Bu firma, TBMM’ye sattığı kolonyalar üzerinden de iyi paralar kazandı. Gazi Meclisimizin; adı uyuşturucuya karışmış bir kişiye ait firmadan kolonya almasını anlamamız mümkün değil! Bizzat yandaş medya bu şahsı ‘uyuşturucu baronu’ diye tanımlıyor. Çok büyük şaibeler var. Ne işler dönüyor bilmiyoruz! Ama iktidara geldiğimizde bu karanlık işleri hep beraber açıklığa kavuşturacağız. Türkiye’de uyuşturucu ticareti, artık uluslararası boyut kazanıyor.”

Aygun, L’actone Koztemik Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş adlı firmanın fabrika merkezinin “Ulaş Mah. Motor Yerleri Mevki Küme Evleri No:21-2/1 Ergene Tekirdağ” olduğunu kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA