SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP Milletvekili Gündoğdu soru önergesi verdi…

CHP Milletvekili Gündoğdu soru önergesi verdi…
Bu haber 05 Eylül 2022 - 13:13 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Tarım ve Orman Bakanı Sayın Vahit KİRİŞCİ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

 

Vecdi Gündoğdu

Kırklareli Milletvekili

Çevre Komisyonu Üyesi

Ormanların korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilir şekilde üretime devam etmesi sadece ülkelerin değil dünyanın öncelikli sorunlarından birisi haline gelmiştir.

Buna rağmen, ormanların, doğanın rant uğruna akıldışı bir şekilde hoyratça kullanımı ne yazık ki hızla devam etmektedir.

20 yıllık AKP hükümetlerinin hatalı politikaları sonucu Trakya Bölgemiz ve Kırklareli İlimiz de orman alanlarımız, tarım alanlarımız ciddi anlamda zarar görmektedir.

Bu doğrultuda;

 

1-Kırklareli Merkez İlçe Bayramdere Köyü’nde Kırklareli Orman İşletme Şefliği sınırları içindeki 532 ve 533 nolu bölmelerde bulunan orman alanlarının; özel ağaçlandırma ve özel imar yapılması amacıyla özel şirket, şirketlere ve bölgede yaşamını sürdürmeyen kişi veya kişilere tahsis, kiralanma veya satış yoluyla verilecek olması doğru mudur, böyle bir çalışmanız bulunuyor mu?

2-Anılan bölgenin şirket veya şirketlere verilmesi durumunda arazide bulunan ardıç ormanlarının ve bitki örtüsünün zarar görmesini nasıl önleyeceksiniz, bölge halkının mera olarak kullandığı alanların yok olmasını nasıl engelleyeceksiniz?

3-Anılan bölgede yapmayı planladığınız iş ve işlemler Bayramdere köyümüzde yaşayan vatandaşlarımız yaşamına, hayvancılık faaliyetlerine, orman alanlarımızın korunmasına ve geliştirilmesine nasıl katkı sağlayacaktır?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA