SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

BURGAS CCI KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALANDI

BURGAS CCI KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALANDI
Bu haber 12 Aralık 2020 - 20:06 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Başkanı Orkun ÖZKAYA Burgas CCI (Chamber of Commerce and Industry) ile imzalanan “Kardeş Oda” protokolü ve Burgas CCI liderliğinde ve Odamız ortaklığı ile başlayan CB005.2.22.010 numaralı “Alternatif Turizm Çeşitleri” isimli AB (Avrupa Birliği) Projemiz hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bulgaristan – Burgas’da 26-27 Kasım 2020 tarihlerinde Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen AB Proje toplantımıza Meclis Başkanı Orkun ÖZKAYA, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yusuf Cemil ÇAKICI, Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Can URGAN, Genel Sekreter Erdem BAŞAK, Proje Koordinatörü Kadir Can TUNÇ, Oda Muamelat Sorumlusu Burcu AVCU ve Odamız Üyelerimiz ile birlikte Keşan TSO Heyeti olarak katılım sağlandı.

Dünyayı etkileyen Covid-19 salgını sürecinde bölgemizdeki ekonomik etkileri azaltmak ve Üyelerimizin dış ticaretlerini arttırmak için yapılan Kardeş Oda Protokolümüz hakkında ÖZKAYA: “Covid-19 salgını tüm Dünyayı olumsuz yönde etkiledi. Ekonomik olarak tüm sektörlere önemli ölçüde zararı oldu, ticari piyasalar oldukça geriledi ve toplumsal çalışmalar durma noktasına kadar geldi. Her ülkede salgının durdurulması ve azaltılması için birtakım önlemler alınmaktadır. Bizlerde gerek birey, gerek işletmeci ve gerekse bireyler olarak alınan tedbirler kapsamında yeni normal hayatımıza devam ettirmekteyiz. Bu kapsamda Bulgaristan ve AB ülkelerine yönelik olarak ekonomik alanlarda piyasaların genişlemesi, yeni pazarlara girişlerin yapılması ve mevcut yapılan ihracat rakamlarının arttırılması için Burgas CCI Kardeş Oda protokolü imzalayarak, işbirliğimizi resmi olarak gerçekleştirdik. Protokolümüz kapsamında Üyelerimizin gerek Bulgaristan, gerek ise AB ülkeleri ile yapabilecekler ticari faaliyetlerinde bizlerle iletişime geçerek, çeşitli katkılar sağlayabiliriz.” dedi.

Odamız olarak faaliyetlerimizi ve projelerimize yeni normal hayat koşullarına ara vermeden, arttırarak devam ettiğini belirten ÖZKAYA: “Burgas CCI ile imzalanan protokolün yanı sıra birlikte yeni bir AB Projemiz için ilk tanıtım ve lansman toplantımızı gerçekleştirdik. AB Projemiz her bölgenin de ortak sorunu olan bölgesel turizm sektörünün, mevsimsel olarak uzatılarak 6-7 aya turizm sektörünün ticari faaliyetlerinin sürdürülmesi için “Alternatif Turizm Çeşitleri” Projemizi iki odanın işbirliğinde, AB finansal fonu ile başlattık. Projemiz kapsamında Keşan, İpsala, Enez ve Saros Körfezindeki doğal, tarihi, eğlence, su altı, bölgesel etkinlik ve diğer farklı tüm turizm sektörü çeşitleri göz önünde bulundurularak, yeni turizm rotaları ve destinasyonları belirlenerek yerli ve yabancı turistler için yeni alternatif imkanlar tanıtılacaktır. AB projemiz ve diğer tüm faaliyetlerimiz ile salgın tedbirleri kapsamında Keşan, İpsala ve Enez ilçelerimiz ve Bulgaristan-Burgas arasında turizm sektörünün gelişmesi ve büyümesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA