SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

BURGAS CCI KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALANDI

BURGAS CCI KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALANDI
Bu haber 12 Aralık 2020 - 20:06 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Başkanı Orkun ÖZKAYA Burgas CCI (Chamber of Commerce and Industry) ile imzalanan “Kardeş Oda” protokolü ve Burgas CCI liderliğinde ve Odamız ortaklığı ile başlayan CB005.2.22.010 numaralı “Alternatif Turizm Çeşitleri” isimli AB (Avrupa Birliği) Projemiz hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bulgaristan – Burgas’da 26-27 Kasım 2020 tarihlerinde Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen AB Proje toplantımıza Meclis Başkanı Orkun ÖZKAYA, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yusuf Cemil ÇAKICI, Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Can URGAN, Genel Sekreter Erdem BAŞAK, Proje Koordinatörü Kadir Can TUNÇ, Oda Muamelat Sorumlusu Burcu AVCU ve Odamız Üyelerimiz ile birlikte Keşan TSO Heyeti olarak katılım sağlandı.

Dünyayı etkileyen Covid-19 salgını sürecinde bölgemizdeki ekonomik etkileri azaltmak ve Üyelerimizin dış ticaretlerini arttırmak için yapılan Kardeş Oda Protokolümüz hakkında ÖZKAYA: “Covid-19 salgını tüm Dünyayı olumsuz yönde etkiledi. Ekonomik olarak tüm sektörlere önemli ölçüde zararı oldu, ticari piyasalar oldukça geriledi ve toplumsal çalışmalar durma noktasına kadar geldi. Her ülkede salgının durdurulması ve azaltılması için birtakım önlemler alınmaktadır. Bizlerde gerek birey, gerek işletmeci ve gerekse bireyler olarak alınan tedbirler kapsamında yeni normal hayatımıza devam ettirmekteyiz. Bu kapsamda Bulgaristan ve AB ülkelerine yönelik olarak ekonomik alanlarda piyasaların genişlemesi, yeni pazarlara girişlerin yapılması ve mevcut yapılan ihracat rakamlarının arttırılması için Burgas CCI Kardeş Oda protokolü imzalayarak, işbirliğimizi resmi olarak gerçekleştirdik. Protokolümüz kapsamında Üyelerimizin gerek Bulgaristan, gerek ise AB ülkeleri ile yapabilecekler ticari faaliyetlerinde bizlerle iletişime geçerek, çeşitli katkılar sağlayabiliriz.” dedi.

Odamız olarak faaliyetlerimizi ve projelerimize yeni normal hayat koşullarına ara vermeden, arttırarak devam ettiğini belirten ÖZKAYA: “Burgas CCI ile imzalanan protokolün yanı sıra birlikte yeni bir AB Projemiz için ilk tanıtım ve lansman toplantımızı gerçekleştirdik. AB Projemiz her bölgenin de ortak sorunu olan bölgesel turizm sektörünün, mevsimsel olarak uzatılarak 6-7 aya turizm sektörünün ticari faaliyetlerinin sürdürülmesi için “Alternatif Turizm Çeşitleri” Projemizi iki odanın işbirliğinde, AB finansal fonu ile başlattık. Projemiz kapsamında Keşan, İpsala, Enez ve Saros Körfezindeki doğal, tarihi, eğlence, su altı, bölgesel etkinlik ve diğer farklı tüm turizm sektörü çeşitleri göz önünde bulundurularak, yeni turizm rotaları ve destinasyonları belirlenerek yerli ve yabancı turistler için yeni alternatif imkanlar tanıtılacaktır. AB projemiz ve diğer tüm faaliyetlerimiz ile salgın tedbirleri kapsamında Keşan, İpsala ve Enez ilçelerimiz ve Bulgaristan-Burgas arasında turizm sektörünün gelişmesi ve büyümesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır: 1 Ağustos’tan itibaren zorunlu e-ihale dönemine giriliyor Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, yaptığı bilgilendirmede; kamu alımlarında rekabet ve saydamlığı artıran e-ihale yönteminin, 1 Ağustos 2022’den itibaren kademeli olarak zorunlu hale geleceğini kaydetti. Bayır, e-ihale yönteminin kullanılmaya başlanmasıyla, kamu alımlarında rekabet ve saydamlığın daha da artığına işaret ederek, elektronik ihale ile işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü, tasarruf oranının da bu sayede arttığını bildirdi. Aytuğ Bayır, e-ihale yöntemiyle bürokrasinin azaltılmasına da katkı sağlandığına vurgu yaparak, e-ihalede ilgililerin kamu alım sürecine katılımının da kolaylaştığını, ihale sürecinin gizlilik ve güvenilirlik ilkeleri temelinde yapılmasının ön plana çıktığını dile getirdi. Bayır, “18 Mayıs 2022 tarih ve 31839 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin EK Madde 2.2. <Açık ihale usulü ile gerçekleştirilen ve yaklaşık maliyeti 4734 Sayılı Kanun’un 8. maddesinde öngörülen eşik değerin yarısına kadar olan ihalelerden 1/8/2022 tarihi veya sonrasında ilan edilenlerin uygulama yönetmeliklerinin elektronik ihale başlıklı maddelerine göre yapılması zorunludur.> hükmü uyarınca 01.08.2022 tarihinden itibaren anılan madde hükmü kapsamındaki ihaleler artık elektronik ortamda e-ihale olarak gerçekleştirilecektir. 2020 yılında pandemi döneminde Covid-19 tedbirleri kapsamında ihalelerimizi e-ihale olarak gerçekleştirdiğimizden, idaremiz halihazırdaki mevzuat değişikliğine daha önceki e-ihale bilgi ve deneyimlerinden ötürü çabuk adapte olacaktır. e-ihalelerde istekliler tekliflerini elektronik ortamda sunuyor, tüm ihale süreci elektronik ortamda gerçekleştiğinden hem idare hem de istekliler açısından önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Kamu İhale Kurumu verilerine göre e-ihale yöntemiyle sağlanan tasarruf 2 Milyar TL olarak belirtilmektedir. Tüm firmaların bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmış olan Elektronik ihale kullanım kılavuzuna https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/YardimEkran/EBeyan/default.aspx?kType=istekli adresinden erişilebilir.” dedi.
Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır: 1 Ağustos’tan itibaren zorunlu e-ihale dönemine giriliyor Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, yaptığı bilgilendirmede; kamu alımlarında rekabet ve saydamlığı artıran e-ihale yönteminin, 1 Ağustos 2022’den itibaren kademeli olarak zorunlu hale geleceğini kaydetti. Bayır, e-ihale yönteminin kullanılmaya başlanmasıyla, kamu alımlarında rekabet ve saydamlığın daha da artığına işaret ederek, elektronik ihale ile işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü, tasarruf oranının da bu sayede arttığını bildirdi. Aytuğ Bayır, e-ihale yöntemiyle bürokrasinin azaltılmasına da katkı sağlandığına vurgu yaparak, e-ihalede ilgililerin kamu alım sürecine katılımının da kolaylaştığını, ihale sürecinin gizlilik ve güvenilirlik ilkeleri temelinde yapılmasının ön plana çıktığını dile getirdi. Bayır, “18 Mayıs 2022 tarih ve 31839 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin EK Madde 2.2. hükmü uyarınca 01.08.2022 tarihinden itibaren anılan madde hükmü kapsamındaki ihaleler artık elektronik ortamda e-ihale olarak gerçekleştirilecektir. 2020 yılında pandemi döneminde Covid-19 tedbirleri kapsamında ihalelerimizi e-ihale olarak gerçekleştirdiğimizden, idaremiz halihazırdaki mevzuat değişikliğine daha önceki e-ihale bilgi ve deneyimlerinden ötürü çabuk adapte olacaktır. e-ihalelerde istekliler tekliflerini elektronik ortamda sunuyor, tüm ihale süreci elektronik ortamda gerçekleştiğinden hem idare hem de istekliler açısından önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Kamu İhale Kurumu verilerine göre e-ihale yöntemiyle sağlanan tasarruf 2 Milyar TL olarak belirtilmektedir. Tüm firmaların bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmış olan Elektronik ihale kullanım kılavuzuna https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/YardimEkran/EBeyan/default.aspx?kType=istekli adresinden erişilebilir.” dedi.
SON DAKİKA