SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Bentonit ocağı tarım ve hayvancılığı bitirir”

Bentonit ocağı tarım ve hayvancılığı bitirir”
Bu haber 20 Mart 2022 - 18:12 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

Enez Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Altıparmak:

“Bentonit ocağı tarım ve hayvancılığı bitirir”

MEHMET AYTAÇ

S.S. 851 Sayılı Enez Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Altıparmak, Enez’in 5 ayrı noktasında açılması planlanan ve ÇED süreci başlayan bentonit ocaklarının, bölgedeki tarım arazilerine büyük zarar vereceğini ve hayvancılığın biteceğini bildirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ersan Altıparmak, Hasköy’de ikamet ettiğini ve bölgeyi çok iyi bildiğini belirterek; “Bentonit ocakları açılması istenen alan, birinci sınıf tarım arazisidir. Buradan her yıl üreticilerimiz binlerce ton ayçiçeği ve buğday üretiyorlar” dedi.

Bölgede en önemli gelir kaynağının ayçiçeği ve buğday üretimi olduğunun altını çizen Altıparmak, şu açıklamayı yaptı: “Bu alanlara bentonit ocağı açılırsa tarım ve hayvancılık biter. Burada yaşayan köylülerimiz ne olacak, nasıl geçimlerini sağlayacaklar? Tozdan topraktan ötürü köylerimizde oturulamaz hale gelinilecektir. Çiftçi arkadaşlarımızla, köylülerimizle sürekli görüşüyorum. Bu ocakların açılmasını kimse istemiyor, hepimiz karşıyız. Bu proje çalışmasının bir an önce son bulmasını istiyoruz.”

Altıparmak, açıklamasının sonunda bölgede çiftçilik yapan tüm üreticileri 22 Mart 2022 Salı günü  13:30’da Enez Şehitler köy kahvesinde yapılacak olan ÇED toplantısına katılmaları çağrısında bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA