SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

  Başkan Ünsal: ‘’Göreve Geldiğimiz Günden Bu Yana Emek ve Alın Terinden Yana Olduk’’

  Başkan Ünsal: ‘’Göreve Geldiğimiz Günden Bu Yana Emek ve Alın Terinden Yana Olduk’’
Bu haber 22 Aralık 2021 - 11:59 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

 

İPSALA BELEDİYESİ SOSYAL DENGE TAZMİNAT SÖZLEŞMESİNİ

TAVAN ÜCRETTEN İMZALADI

Başkan Ünsal: ‘’Göreve Geldiğimiz Günden Bu Yana Emek ve Alın Terinden Yana Olduk’’

 

İpsala Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında Belediye memurlarını kapsayan Sosyal Denge Tazminat Sözleşmesi imzalandı.

Dün İpsala Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Savaş Çerkez, Şube Başkanı Mümin Tolgahan Arıcanlı, Şube Mali Sekreteri Akın Çiftçi ve İpsala Belediyesi Yazı İşleri Müdür Vekili ve Sendika Temsilcisi Levent Taşpınar hazır bulundu.

Başkan Ünsal: ‘’Göreve Geldiğimiz Günden Bu Yana Emek ve Alın Terinden Yana Olduk’’

Toplu sözleşme imza töreninde konuşan İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, her daim çalışanlarının yanında olduklarını belirterek alın teri ve emeğin önemine dikkat çekti. Başkan Ünsal konuşmasında, ‘’Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana gerek memurlarımızın gerekse işçilerimizin emeğinden, alın terinden yana olduk. Aldığı görevi ve sorumlulukları yerine getiren her çalışanımız bizim için çok değerli. Bugün belediyemizde görev yapan memur çalışanlarımızın toplu sözleşmesi için Tüm Yerel-Sen yetkilileri ile bir aradayız. Devlet, memurlara her yıl belirli oranlarda bir zam öngörüyor. Bunun dışında da bizde toplu sözleşme yapıyoruz ve yasal çerçevede memurlarımıza ne verebiliriz diye baktığımızda bunu sonuna kadar zorluyoruz. Memurlarımızın bu hakkının geçmiş dönemde verilmemiş olmasını üzüntü ile karşılayarak memurlarımızı bu haklarından faydalandırmak için elimizden ne geliyorsa onu yapmak için gayret ettik. Bugün imzaladığımız toplu sözleşmemizde de ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krize memurlarımızı ezdirmemek için devletin öngördüğü tavan ücret olan %120 katsayı oranında ki artışı memurlarımıza yansıttık’’

‘’Küçük Adımlar ile Büyük Toplumsal Değişimlere Katkı Sunacağız’’

Başkan Ünsal konuşmasının devamında, ‘’Toplumsal eşitlik açısından kadınlara pozitif ayrımcılık tanımayı önemli görüyoruz. Küçük adımlarla büyük toplumsal değişimlere katkı sunacağımıza da inancımız tam. Bu doğrultuda da bugün Tüm Yerel-Sen ile imzaladığımız sözleşmede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde belediyemizde görevli kadın memurlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak 1 gün süre ile izinli sayılmalarına dair ilgili maddeyi de sözleşmemize ekledik. 2022 Yılı Sosyal Denge Tazminat Sözleşmemizin tüm memur çalışanlarımıza hayırlı olmasını dilerim’’ dedi.

Başkan Ünsal’a Teşekkür

Başkan Ünsal’dan sonra söz alan Tüm Yerel-Sen İpsala Belediye Temsilcisi ve İpsala Belediyesi Yazı İşleri Müdür Vekili Levent Taşpınar ‘’Geçtiğimiz dönem 5 yıl boyunca alamadığımız, idarece verilmeyen haklarımızı bizleri kırmadan ve tavan ücretten veren sözleşme süreci boyunca da bizlere her aşamada yardımcı, her daim emek ve çalışanından yana olan Sayın Belediye Başkanımız Abdullah Naci Ünsal’a sendikam ve tüm mesai arkadaşlarım adına teşekkür ederim. ’’ dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA