SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Av. Sinan Tekin; İSRAİL SİNSİ PLANLAR PEŞİNDE!

Av. Sinan Tekin; İSRAİL SİNSİ PLANLAR PEŞİNDE!
Bu haber 09 Ekim 2021 - 21:44 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, geçtiğimiz günlerde İsrail yönetiminin Yahudilerin Mescid-i Aksa’da sessizce ibadet edebileceği yönünde verdiği karara tepki göstererek “bu karar İsrail’in sinsi planlar peşinde olduğunu gösteriyor” açıklamasını yaptı.

Av. Tekin, “Yahudi işgali altında olan Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde Yahudilerin Mescid-i Aksa’da sessizce ibadet edebileceği yönünde verilen karar uluslararası hukuka aykırıdır. İslâm toplumunun haklarına bir saldırı, ibadet özgürlüğü ve Müslümanların kutsallarının ihlalidir. Kararı şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

 

İsrail’in aldığı söz konusu kararın bölgede istikrarsızlığa yol açabileceğini kaydeden Av Sinan Tekin, “ Bu karar dini bir çatışmayı ateşleyebilir. İsrail, bu türden adımlarla Mescid-i Aksa’nın statüsünü tartışmaya açmayı hedeflemektedir. Başta İslam dünyasını, sonra da bütün insanlığı İsrail’in bu kararına karşı adım atmaya ve bu tavırlarında kararlılık göstermeye davet ediyoruz. Hepimiz Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın izzet ve onurunu savunmalıyız. Allah’ın izniyle her hâl ve şart altında İsrail, yaptığı sinsi planların altında kalmaya mahkûmdur” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA