Keşan Haber
reklam

 AKSAL,Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Sinan AKSU ile Görüştü

 AKSAL,Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Sinan AKSU ile Görüştü
Bu haber 15 Ekim 2021 - 23:23 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.
reklam

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Aksal;
‘’Sayın Bakanımızla Edirne’de Bakanlığımız bünyesinde devam eden projeler ile ilgili istişarelerde bulunduk. Edirne’de genç nüfusa yönelik devam eden ve planlanan yatırımlar üzerine değerlendirmeler yaptık. Edirne genç nüfus potansiyeli fazla olan bir şehrimiz. Gençlerimizi hayata hazırlamak eğitim sosyal ve kültürel anlamda onları besleyecek ve geliştirecek sahalar açmak öncelikli hedefimiz. Bu minvalde Bakanlığımız ve hükümetimizle bu yönde çalışmalarımız artarak devam edecek.

İktidara geldiğimiz 2002 yılında Edirne’de KYK’ya bağlı yurtların yatak kapasitesi 2.810 iken, biz bu kapasiteyi şu an 10.154 e çıkardık.
Elbetteki sadece sayı olarak değil , kalite ve yaşam standardı olarak da en üst seviyede , otel konforunda yurtlar yapıyoruz. Eskiden ranza koğuş sisteminde olan odaları, 2 yada 3 kişilik oda sistemine çevirdik.
Bakınız bugün itibarıyla üniversite eğitimi için Edirne Merkeze gelmiş olan tüm öğrencilerimiz yedekler de dahil olmak üzere yurtlarına yerleştiler. Biz tüm imkanlarımızla öğrencilerimizin yanındayız.’’ İfadelerini kullandı.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER