SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Aksal,demiryolunda inceleme yaptı

Aksal,demiryolunda inceleme yaptı
Bu haber 15 Eylül 2022 - 0:33 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Halkalı – Kapıkule Demir Yolu Hattı Çerkezköy-Kapıkule Kesimi projesinin devam eden çalışmalarını yerinde inceledi. Ziyaret sonrası Milletvekili Aksal şunları kaydetti:

“GÜNÜMÜZÜN DEMİR İPEKYOLU OLACAK”

Pekin’den Londra’ya ulaşan kesintisiz demiryolu projesinin en önemli halkasını oluşturan Türkiye’de Edirnemizin bu önemli bağlantı güzergahında yer alması, ilimizi yük ve yolcu taşımacılığında odak noktası haline getirecektir.Bu ağ tamamlandığında Avrupa ve tüm dünyanın yeni demir ipekyolu olarak, dünya ticaretine yön verecek bir konumda olacak. 

“TÜRKİYE BİR KÖPRÜ GÖREVİNDE”

Ülkemiz, Asya-Avrupa arasında taşımacılık yönünden bir köprü niteliği taşımaktadır. 229 km güzergâhta 200 km/s hıza uygun, çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak hem yük hem de yolcu taşımacılığı yapılabilecek yeni hızlı tren hattı inşa ediliyor.

Projenin tamamlanmasıyla;

Halkalı-Kapıkule (Edirne) arası yolcu seyahat süresi 4 saatten 1 saat 20 dakikaya; yük taşıma süresi ise 6 saat 30 dakikadan 2 saat 20 dakikaya düşmesi,

Mevcut durumda yıllık 1,53 milyon ton yük taşınmakta olup yıllık 9,6 milyon yük taşınması, Mevcut durumda yıllık ortalama 600 bin yolcudan yıllık 3,4 milyona çıkması,

Mevcut hat kapasitesinin 42 trenden 200 tren üzerine çıkması hedeflenmektedir.

Bugün Sayın Valimiz H. Kürşat KIRBIYIK ile hızla devam eden çalışmaları yerinde incelemek üzere projenin şantiye alanını ziyaret ettik.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu olmak üzere hızla devam eden bu projede emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyor, şimdiden ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA