SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Üğdül hatırlanmamaktan sikayetçi

Üğdül hatırlanmamaktan sikayetçi
Bu haber 03 Aralık 2016 - 15:56 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

Anavatan Partisi’nden 1983-1991 yılları arasında 2 dönem milletvekilliği, ardından  da bir önceki dönem AK Parti’den Keşan Belediye Başkan Adayı olan İsmail Üğdül,hatırlamaktan şikayet etti.

1980 darbesinin ardından  1983  yılında Anavatan Partisi’nden Edirne Milletvekili seçilen Üğdül,yöreye bir çok eserler kazandırmıştı.

Aradan geçen yıllar da ilçede yapılan etkinlikler ilgili kendisine davet yapılmadığından yakınan Üğdül,davet yapılırsa seve seve katılacağını söyledi.

Döneminin güçlü milletvekilleri arasında sayılan ve Keşan’a getirmedği bakan kalmayan Üğdül,Edirne’de bir çok eserin kazandırılmasında pay sahibi olmuştu.

KİMDİR

1947 yılında Keşan’da doğdu. Eğitimini sırası ile Keşan Zafer İlkokulu, Keşan Ortaokulu, Edirne Lisesi ve İstanbul Ticari İlimler Yüksek Okulu’nda tamamladı. İş yaşamına Keşan’da Mali Müşavir olarak ve çiftçilik yaparak devam etti. Siyasi yaşamına Adalet Partisi Keşan Gençlik Kolları ile başladı. Sonrasında; – İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, – Belediye Meclis Üyeliği, – 17. ve 18. Dönem Edirne Milletvekilliği (1983 – 1991), – TBMM İç İşleri Komisyonu Üyeliği, – TBMM KİT Komisyonu Üyeliği, – TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği, – TBMM Kültür ve Sanat Yayın Kurulu Koordinatörü, – TREDAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, – Anavatan Partisi Edirne İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuğu var. Eşi Emekli Öğretmen.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA