SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

— Türk Kültür Günleri’ne Kırklareli Damgası

— Türk Kültür Günleri’ne Kırklareli Damgası
Bu haber 02 Mart 2015 - 0:06 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

 

Bulgaristan Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2. Teklif Çağrısı kapsamında kabul edilen ve Kırklareli Belediye Başkanlığı ve Svilengrad Halk Evi ile birlikte yürütülen “Dostlar ve Komşular Arasında Sınır Tanımayan İç İçe Geçmiş Kültür” isimli projenin “Türk Kültür Günleri” etkinliği Bulgaristan’ın Svilengrad ilçe merkezinde gerçekleştirildi.

Svilengrad’da gerçekleştirilen Türk Kültür Günleri’ne Kırklareli Belediyesi damga vurdu.

Svilengrad Halk Evi içerisinde giriş salonunda Bulgaristan halkına, Türk kültürünün izlerini yansıtan el işi ürünlerinden bazı örnekler sergilendi. Sergiyi görmeye gelen konuklara yine Kırklareli’ni tanıtmaya yönelik peynir, hardaliye ve helva ikram edildi. Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi çeşitli folkor oyunları ve canlı müzik performansıyla izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Etkinliğin son gününde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Can ile daire müdürleri ve proje ekibi katıldı. Projede gelinen aşamaların konuşulduğu toplantıda Mart ayı içerisinde Kırklareli’ne gelecek olan Bulgaristan ekibinin Bulgar Kültür Günleri ile ilgili talepleri alındı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA