Keşan Haber
reklam

TRT’de ATATÜRK Skandalı

TRT’de ATATÜRK Skandalı
Bu haber 14 Aralık 2017 - 22:49 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
reklam

Skandallarıyla gündemden düşmeyen TRT’nin “Payitaht” dizisinde bu sefer de ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetin kurucularının Osmanlı Devletini yıktıkları ima edildi.

TRT ekranlarında 8 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan “Payitaht” dizisinin 28.bölümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetin kurucularının Osmanlı Devletini yıktıkları ima edilmiş ve söz konusu bölüm medyada da haber konusu oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, TRT’nin “Payitaht” dizisinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetin kurucularının Osmanlı Devletini yıktıkları imasını, Genel Kurul görüşmeleri esnasında yerinde söz alarak Başbakan Binali Yıldırım’a sordu.

Konuyla ilgili ayrıca yazılı soru önergesi veren CHP’li Gaytancıoğlu, Başbakan’a “Osmanlı’yı kendi evlatları bizim için yıkacak” diyaloğunun geçtiği bölümde, söz konusu dizi yapımcısı için hukuki bir işlem başlatıldı mı sorusunu yöneltti. Devletin kanalında aleni Atatürk düşmanlığının yapılmasına kayıtsız kalınamayacağını ifade eden CHP’li Okan Gaytancıoğlu, “ Dizi daha önce de tarihi hatalarla gündeme gelmiş ve tarih danışmanının, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığı ile bilinen Mustafa Armağan olduğu ortaya çıkmıştı. Bu skandal TRT için bir ilk değil ama artık son olsun. Söz konusu dizi ile ilgili başka yaptırımların olup olmayacağına merak ediyoruz.” dedi.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER