SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TRAKYA KENT KONSEYLERİ EDİRNE’DE

TRAKYA KENT KONSEYLERİ EDİRNE’DE
Bu haber 28 Mart 2016 - 15:00 'de eklendi ve 201 kez görüntülendi.

Trakya Kent Konseyleri Birliği 3 Nisan Pazar günü Edirne’de toplanıyor. 2011 yılında Edirne Hafızağa Konağında kuruluşu yapılan ve o günden bu güne Trakya’nın değişik yerlerinde toplanarak Trakya’da tek ses olmaya, birlikte mücadele etmeye çalışan Trakya Kent Konseyleri Birliği, beş yıl aradan sonra Edirne’de de toplanma kararı aldı.

 

Başkanlığını Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa Kent Konseyi adına Ufuk Bekir Ersöz’ün yaptığı Birlik, seçilen bir Yürütme Kurulu tarafından temsil edilmektedir. Bu yürütme kurulu Birliğin toplantılarını ve gündemini düzenlemektedir. TKKB Yürütme Kurulu geçtiğimiz günlerde Edirne Kent Konseyi Çalışma Merkezi’nde bir araya gelerek 3 Nisan 2016 Pazar günü Edirne’de yapılacak TKKB genel kurul toplantısnın gündemini kesinleştirdi.

 

Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla ETSO Toplantı Salonunda yapılacak toplantı 10.30 da kayıt ile başlayıp 11.00 de açılış konuşmaları ile devam edecek. T.Ü. Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Muzaffer Eskiocak ile Prof. Drç Faruk Yorulmaz’ın “Trakya Yerleşim Yerlerinde Hava Kirliliği ve Sağlığa Etkileri” konulu sunumu ile Prof. Dr. Osman İnci’nin sunacağı

“Trakya’da Ağır Metal Birikimi ve Sağlık” konusu toplamntının birinci oturumunu oluşturuyor. Programın ikinci oturumunda ise  TBB Çevre ve Kent Hukuku bürosu üyesi Avukat  Coşkun Molla “Trakya’da Su, Planlama ve Termik Santraller” konusunu sunacak. “Trakya Platformu Faaliyetleri”ni ise Platform Sözcüleri Mak. Müh. Erdal Aslan ile Göksal Çidem sunacak.

 

Öğle yemeği sonrasında ise Trakya Kent Konseyleri yaptıkları çalışmaları, edindikleri deneyimleri birbirlerine sunacaklar. Gelecek çalışmaların da planlanacağı bu oturum sonunda bir Sonuç Bildirisi kamuoyuna sunulacak.

 

EK: Gündem

 

 

28.03.2016

Edirne Kent Konseyi Balkanı

Özer DEMİR

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA