SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Topolovgrad Belediyesi ve Büyükkarıştıran Belediyesi Sınır Ötesi İşbirliği Projesi Yapım işi ve Mal Alımı Tamamlandı.

Topolovgrad Belediyesi ve Büyükkarıştıran Belediyesi Sınır Ötesi İşbirliği Projesi Yapım işi ve Mal Alımı Tamamlandı.
Bu haber 23 Ağustos 2021 - 2:27 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

Topolovgrad Belediyesi Ve Büyükkarıştıran Belediyesi Sınır Ötesi İşbirliği Projesi Yapım Işi Ve Mal Alımı Tamamlandı.

Bulgaristan’ın Topolovgrad Belediyesi ve Türkiye Büyükkarıştıran Belediyesi CB005.2.21.083 “Kültürel mirasın daha iyi sunulmasıyla Topolovgrad ve Büyükkarıştıran Belediyelerinin turist çekiciliğini arttırmak” projelerinin uygulamasını sürdürüyor.

Proje uygulama süresi 21.11.2019 – 20.11.2021 tarihleri.

Projeye, Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği tarafından eş-finansman sağlanmaktadır.

Projenin temel amacı, kültürel mirasın ve ilgili altyapının daha iyi kullanılması yoluyla Büyükkarıştıran ve Topolovgrad sınır ötesi bölgesinin turistik çekiciliğini artırmaktı. Bu ana amaca, kültür turizmi ile ilgili koşulların ve altyapının iyileştirilmesi, Büyükkarıştıran ve Topolovgrad’ın kültürel mirasının yaygınlaştırılması ve sosyo-ekonomik büyüme için bir araç olarak sürdürülebilir turizmin geliştirilmesi gibi projeye özel hedeflerle ulaşılmıştır.

“Kültürel mirasın daha iyi tanıtılması yoluyla Topolovgrad ve Büyükkarıştıran Belediyelerinin turistik çekiciliğinin arttırılması” projesi, kültürel varlıkların ve ilgili altyapının daha iyi kullanılmasına yönelik sınır ötesi bölgenin turistik çekiciliğinin artmasına yol açabilecek fikirleri, öncelikleri ve faaliyetleri dikkate alınarak her iki proje ortağının – Bulgaristan, Topolovgrad Belediyesi ve Türkiye Büyükkarıştıran Belediyesi yakın işbirliği ile tasarlanmıştır.

Projemiz kapsamında Büyükkarıştıran Belediyesi’nde bulunan çok amaçlı salonda özel etkinlikler, toplantılar, tiyatro, müzikal gösteriler, seminerler, sergiler vb. Sosyal etkinlikleri yapabilecek gerekli profesyonel ses sistemi, profesyonel sahne ışık sistemi ve sunum projeksiyon sistemi ile ilgili tüm donanım ve malzemeler tedarik edildi. Çok amaçlı salonda tüm zemin leke tutmaz halı ile kaplandı. Sahneye uzaktan kumandalı motorlu ön perde yapılarak, sahne projeye uygun olarak büyütüldü, üzerine laminat parke kaplandı, akustik mdflam ve kumaş duvar panelleri projesine uygun olarak monte edildi, hasarlı olan mevcut metal tavan plakaları yenileri ile değiştirildi.

Yapılan tüm bu tadilat ve mal alımı işleri sonucunda, mevcut salon kültürel faaliyetler, konserler, dans gösterileri, tiyatro gösterileri için daha kullanışlı hale getirildi. Bu sayede Büyükkarıştıran ve çevresinde, sınır ötesi bölgede turistik çekiciliği ve kültürel etkileşimi arttıracak yeni bir alan elde edilmiş oldu.

Proje faaliyetleri bölgede pozitif etkileşime yol açarak halkın kültürel turizme olan ilgisinin artmasına olanak sağlayacaktır. Büyükkarıştıran bölgesinde hatta yakın çevresinde bu denli profesyonel ses, ışık ve görüntü sistemlerine sahip, akustik açıdan her türlü kültürel etkinliğe ev sahipliği yapabilecek çok amaçlı kültür salonu eksikliği CB005.2.21.083 “Kültürel mirasın daha iyi sunulmasıyla Topolovgrad ve Büyükkarıştıran Belediyelerinin turist çekiciliğini arttırmak” projemiz sayesinde ortadan kalkacaktır.

Bu yayın Avrupa Birliği tarafından Interreg-IPP Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020,
CCİ No 2014TC16I5CB005 aracılığıyla desteklenmektedir. Yayının içeriği, Büyükkarıştıran Belediyesi’nin sorumluluğundadır ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Programın Yönetim Otoritesinin görüşünün bir ifadesi olarak alınmamalıdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA