SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

TKP SOSYALİZMİN SESİNİ YÜKSELTECEK

TKP SOSYALİZMİN SESİNİ YÜKSELTECEK
Bu haber 09 Mayıs 2015 - 18:20 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.

7 Haziran Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında Komünist Parti(KP) Edirne İl Örgütü, emekten yana sendika, parti ve sivil toplum örgütlerine dayanışma ziyaretlerinde bulundu.

Türkiye’de bir ilke imza atarak 7 Haziran genel seçimlerine 550 kadın milletvekili adayı ile giren Komünist Parti’nin seçim çalışmaları için, Komünist Parti Edirne İl Örgütü’nün oluşturduğu heyet, Devrimci İşçi Sendikası(DİSK), DİSK’e bağlı Emekli-Sen, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK), Edirne Kent Konseyi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP) ve son olarak Halkevleri’ne ziyaretlerde bulundu.

Seçim heyeti yaptıkları ziyaretlerde; KP niye seçime giriyor?, KP seçimlerde neyi hedefliyor?, Seçimlerde emekçi halkın temsiliyeti neden önemli? gibi başlıklarda kendilerini ifade etti.

SOSYALİZMİN SESİNİ YÜKSELTECEĞİZ

Seçim çalışmalarını değerlendiren KP Edirne İl Örgütü Sekreteri Çağlar Akyüz; “Komünist Parti, sosyalizmin sesi olmak ve bu sesi yükseltmek amacıyla seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Edirne’de bunun için oluşturduğumuz seçim heyeti, emekten yana olan kurum ve kuruluşları ziyaret ediyoruz. Bunun dışında üye ve dostlarımızla her gün meydanlarda soL gazetemizi satıyor ve seçim bildirilerimizi dağıtıyoruz” dedi.

Edirnelileri aydınlanmacı ve çağdaş kimlikleriyle tanındığını ve bilindiğini vurgulayan Akyüz; “Aydınlanmacılığı, kamuculuğu, anti-emperyalizmi savunan ve bu şekilde seçime giren tek partiyiz. Aynı zamanda Edirnelilerin seçim sonrasında ‘Elim kırılsaydı da oy vermeseydim’ diye pişmanlık duymayacağı tek partiyiz” diyerek Edirne halkına partilerine oy vermesi yönünde çağrıda bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA