SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Sol Parti: Mücadeleye devam..

Sol Parti: Mücadeleye devam..
Bu haber 19 Mayıs 2023 - 16:25 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi.

 Sol Parti olarak ilk kez katıldığımız seçimlerde ülkeyi, ülkenin geleceğini ön plana alan devrimci bir sorumlulukla mücadele ettik.Ülkenin dört bir yanında ayağa kalkarak bu rejimden ülkemizi kurtarma mücadelesinin ön saflarında yer aldık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledik. 

Parlamento seçimlerinde ise örgütlü mücadeleyi geliştirmeyi temel alan bir politika izledik.Partimizi, programımızı tanıtma, örgütlülüğümüzü geliştirme doğrultusunda SOL Parti örgütü olarak canla başla çalıştık. Ülkenin her köşesinde mücadeleyi ve dayanışmayı örgütledik. Seçim barajı baskısına rağmen bu mücadelemiz karşılık gördü. 

Kalpten inanan on binlerce insanın desteğini alarak yürüttüğümüz bu mücadeleyi şimdi seçimin ikinci turuna taşıyacağız. 

Seçim sonuçları ve depremle birlikte ülkenin geldiği nokta AKP rejiminin  temsil ettiği zihniyetle devam edilemeyeceğini ortaya koyuyor. AKP, devletin tüm olanaklarını seferber etmesine, her tür kötülük ve baskıya başvurmasına karşın seçimi ilk turda bitirmeyi başaramamıştır. Yani Recep Tayip Erdoğan ve AKP her türlü hileye rağmen kaybetmiştir. 

Ortaya çıkan seçim sonuçları  tek adam rejiminin güven oylamasını kaybettiğini, çoğunluğun bu rejimin sona ermesinden yana olduğunu ortaya koymuştur. 

Muhalefet blokunun halka güven verecek bir önderlik ve politikayı yeterince ortaya koyamamış olması nedeniyle iktidarın ilk turda değişmesi mümkün olmamıştır. 

Seçim sonuçlarına göre halkın toplumsal taleplerini dillendiren ve örgütleyen, değişim talebini ete kemiğe büründüren  bir mücadele çizgisine ihtiyaç olduğu açıktır. Bu anlamda seçimin en önemli gerçeğinin SOL’a çağrı olduğunu söylemek yanlış olmaz. 

Yenilmez olarak görülen bu rejim; ilk turda kazanamadı. İkinci turda kazanamamasının anahtarı bütün muhaliflerin amasız- fakatsız birleşik mücadelesidir.

 Şimdi, daha büyük bir kararlılıkla gençler ve kadınlar olarak, tüm emekçiler ve yurt sever insanlar olarak birleşerek mücadele etmeye; sandığa gitmeyen başta gençler olmak üzere tüm insanları sandığa gitmeye ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmaya çağırıyoruz.  

                                                                                     Ali Erol DURMAZ

                                                                                     İlçe Başkanı

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA