SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Sokaktaki dostlar ev sahibi oluyor

Sokaktaki dostlar ev sahibi oluyor
Bu haber 27 Aralık 2016 - 13:56 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

 

Kırklareli Belediyesi, Kırklareli Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği birlikteliğinde yürütülen proje ile sokaktaki dostları ev sahibi yapıyor.

Kırklareli halkının sokak hayvanlarını daha çok sahiplenmesini sağlamak, toplumsal duyarlılığı arttırmak ve geleceğe taşımak isteyen Kırklareli Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik yeni bir çalışma başlattı.

Sokak köpekleri için hazırlatılan ‘’Köpek Evleri’’ belirlenen noktalara konulmaya başlandı.

Sokak hayvanlarının kışın soğuktan yazın aşırı sıcaktan korunması için köpek evleri hazırlattıklarını belirten Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ‘’Üşüyen yalnızca bizler değiliz. Sokak hayvanlarımızın da bu olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi adına böyle bir proje başlattık. Onlar bizim can dostlarımız. Biz hayvan dostu bir belediye olarak onların doğal ortamlarında güzelce yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz. Köpek evlerimizden 50 adet yatırdık. Bu evleri koyacağımız yerlerin tespitini yaptık ve yerlerine koymaya başladık. Halkımızın da sokak hayvanlarımıza ve bu evlere sahip çıkacaklarına inanıyorum’’ dedi.

HAYVANSEVERLER ÇOK MEMNUN…

Kırklareli Belediyesi’nin başlattığı bu projeden dolayı hayvanseverlerde memnuniyetlerini dile getirdiler.

Uygulamanın çok güzel ve duyarlı bir davranış olduğunu belirten hayvansever Sarıgül Sezer, ‘’Uygulama gerçekten bizleri çok mutlu etti. Sokaktaki hayvanların üşüdüğünü gördükçe üzüntümüz artıyordu. Bu köpek evleri onlara sıcak bir yuva oldu. Bizler bu evlere sahip çıkmalıyız. Bu projede emeği geçen başta Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, değerli eşi Sibel Kesimoğlu, Başkan Yardımcıları Fettah Aygün, Mehmet Gider, Adem Sevim, meclis üyesi Elmas Büyükdere, Kırklareli Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği ile Kırklareli Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ederim’’ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA