SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Şehit Jandarma Komando Er Hasan Yavuz Parkı ve Eczacı Feyhan Sayan Hayır Çeşmesi’nin açılışı gerçekleştirildi

Şehit Jandarma Komando Er Hasan Yavuz Parkı ve Eczacı Feyhan Sayan Hayır Çeşmesi’nin açılışı gerçekleştirildi
Bu haber 22 Temmuz 2022 - 13:13 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi tarafından İspat Camii Mahallesi’nde hazırlanan Şehit Jandarma Komando Er Hasan Yavuz Parkı ve Hayırsever Eczacı Feyhan Sayan tarafından yaptırılan hayır çeşmesinin açılışı 21 Temmuz 2022 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 12.00 sıralarında başlayan açılışa; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Şehit Jandarma Komando Er Hasan Yavuz’un ailesi, şehit aileleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve mahalle sakini vatandaşlar katıldı.

Açılış programında ilk olarak konuşan İspat Cami Mahallesi Muhtarı Mustafa Özkul konuştu ve açılış törenine katılanlara teşekkür ederek, başta Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere, parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Şehit Jandarma Komando Er Hasan Yavuz’un ablası Sevil Özçakır, kürsüye geldi ve şunları söyledi: “Bugün hem gururlu, hem onurlu, hem de hüzünlüyüm. 1992 yılında canım kardeşimi kaybettiğimiz günden bugüne 30 yıl geçti. Şehit oluşunun 30. yıl dönümünde O’nu böyle anmamızı sağlayan değerli Belediye Başkanım başta olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Böyle bir açılış olacağı hiç aklıma gelmezdi. Çok mutluyuz. Annemin bugünü görmesi beni çok mutlu etti. Yanımızda olan ve bizi yalnız bırakmayan büyüklerimize teşekkür ederim. Bu sokaklarda oynayan kardeşimin ismi bu parkta oynayan çocuklara aktarılacak. Parkın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Şehit Jandarma Komanda Er Hasan Yavuz Parkı ve hayırsever Eczacı Feyhan Sayan tarafından yaptırılan hayır çeşmesinin Keşan’a hayırlı olmasını diledi.

Keşan’ı parklar ile yeşil alanlar ile güzelleştirmeye devam ettiklerini ifade eden Helvacıoğlu, “Şehit Jandarma Komando Er Hasan Yavuz’un ismini verdiğimiz parkımız, var olan bir parktı. Ancak çok kötü durumdaydı ve hem mahallemize hem de Keşan’ımıza yakışmıyordu. Biz de bunun üzerine hemen çalışmalara başladık ve parkımızı baştan ayağı yeniledik, Şehit Jandarma Komando Er Hasan Yavuz Parkı ismi ile de taçlandırdık. Kardeş niteliğinde sevdiğim, gençliğimizin, çocukluğumuzun birlikte geçtiği kardeşim vardı, Hasan Yavuz. Hasan Yavuz diğer şehitlerimiz gibi bugün şehadet mertebesinde. Ama hala aramızda, canımızda. Keşan’daki, Türkiye’deki bütün şehitlerimiz gibi o da bizim canımız, o da bizim her gün duamız. Vatan uğruna, memleket uğruna, bayrak uğruna, bizlerin bugün varlığı uğruna savaş veren, mücadele veren, şehitlik mertebesine ulaşmış olması üzüntümüzün dışında gururumuz, onurumuz. Bizim de her şehidimize karşı, gazimize karşı yaptığımız gibi O’na karşı da görevimizi yapmamız gerekiyordu. Bu bilinç ile biz çalışmaya devam ediyoruz. Keşan’da bu dönemde meclisimizin de destekleri ile personelimizin ile destekleri ile Şehit ve Gazilerimize verdiğimiz önemi her geçen gün arttırdığımıza şahit oluyorsunuz. ” dedi.

 

İş hayatına başladığındaki ilk iş yeri sahiplerinden olan Eczacı Osman Sayan’ın eşi Eczacı Feyhan Sayan tarafından parkın hemen yanına hayır çeşmesi de yaptıklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Parkımızla hayır çeşmemizi birleştirdik, bütünleştirdik. İçilecek nitelikte, arıtma tesisini kurarak bir su deposu oluşturduk. Osman Sayan ve Feyhan Sayan’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İspat Cami Mahallemizdeki bu bölgeye, çocuklarımıza parkımız çok yakıştı. Ama yetmediğini biliyorum, yeni alanlar üretmemiz gerektiğine inanıyorum. Pandemiden sonra boş alanların, sosyal alanların ne kadar kıymetli olduğunu sizlerle iletmek istiyorum. Bu arada perşembe pazarımızın burada olması her iki açıdan da değerini artırıyor. Sosyal alanlar yapıyoruz Keşan’a. Keşan’ı yeniliyoruz, Keşan’da yaşayanların herkesin mutlu olmasını istiyoruz. Bu gibi parkların daha önce yapılması gerektiğine inanan bir kardeşinizim. Fakat gecikmeler olmuş hiç önemli değil, Allah razı olsun geçmiş dönem de çalışan belediyemize ekiplerimize. Biz daha hızlı ve disiplinli çalışmaya gayret ediyoruz. Dönemimizde 20’ye yakın park yaptık daha da yapacağız. Nefes alan bölgeler, kaynaştıran bölgeler yapıyoruz. Parklar insanları sosyalleştiriyor. Parklarımız çocuklarımıza özgüven getiriyor. Parklar insanlara komşuluk yaratıyor, komşu komşuyu parkta buluyor, konuşuyor, dertleşiyor. Çocuklar parkta mutlu oluyor.” şeklinde konuştu.

Parkın açılış kurdelesinin katılımcılar tarafından kesilmesinden sonra Eczacı Feyhan Seyhan tarafından yaptırılan Hayır Çeşmesi’ne geçildi.

Burada konuşan ve 11 mahalleye Hayır Çeşmesi yapmak hedefiyle çalıştıklarını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Hayır çeşmelerimiz ile Başkan Yardımcımız Yakup Balcı ilgileniyor. Hayır Çeşmelerimizden elde edilen geliri, çocuklarımıza burs olarak değerlendiriyoruz. Ödediğiniz 1 ve 2 liralar damlaya damlaya göl oluyor, çocuklarımıza burs oluyor. Eylül ayında 100’e yakın öğrencimize KİSEV sayesinde burs vereceğiz. Hasan Yavuz Parkı, Şehidimize yakışır şekilde düzenlendi. Değeri büyük, anlamı büyük. 30. yılında O’nu burada şükran, rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Açılışlarının ardından katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keşanlı Şehidimiz Hasan Yavuz Parkımızın ve (Karağaç Parkı), Ecz. Feyhan Sayan tarafından yaptırılan Hayır Çeşmemizin açılışını gerçekleştirdik.

Çocuklarımıza ve mahalle halkımıza hayırlı olsun. Mahalle sakinlerimiz güle güle otursun ve dinlensin, çocuklarımız gönüllerince eğlensinler..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA