SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“Saros Ekonomi Zirvesi” Enez’de yapıldı

“Saros Ekonomi Zirvesi” Enez’de yapıldı
Bu haber 16 Mayıs 2015 - 17:55 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı,Türkiye’nin en batı ucunda bulunan ilçenin tarihinin 9 bin 500 yıl öncesine uzandığını söyledi.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisleri Salonund, Edirne Genç İş Adamları Derneği ile Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen “Saros Ekonomi Zirvesi” Enez’de yapıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı,Enez’de canlı bir turizm olduğunu söyledi.

Enezli vatandaşların balıkçılık,tarım ve gelişen turizm ile geçimlerini sağladığına işaret eden Bostancı:”Enez2de turizmin gelişmesi için şimdiye kadar bir çok yatırım yapıldı.Bundan sonraki yatırımları da projelendirildi.Enez için modern bir imar planı hazırlandı.Enez bu güne kadar alt yapı hizmetleri ile uğraştı.Bundan sonra tarihi ve doğal güzelliklerini daha rahat bir şekilde tanıtmaya başlayacak.Sahil bandında yeni sosyal tesisler yapacağız.Pazarlama ve satış eksikliğimiz var.Enez’de yaşayanlar ile sahilde vatandaşlar arasında kültür etkileşimini sağlayamadık.Halkımız hala eski yöntemler ile yaşamak istiyor.Enez sahilinde yaz aylarında 350 yerli ve yabancı turist tatilini geçiriyor.”şeklinde konuştu.

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk’de Saros Körfezi’nin olması gereken yerde olmadığını anımsatarak,buradaki büyümenin çok iyi planlanması gerektiğini ifade ederekibölgede lavanta çiçeği ile ilgili çalışma yaptıklarını belirtti.”

Keşan Ticaret ve sanayi Odası Yönetim kurulu Üyesi turizmci Mustafa İşçimen’de markalaşma için adım attıklarını ve dünyanın ilk su altı tarih müzesini Saros Körfrzi’nde kurduklarını belirterek,bölgenin turizm yatırımcıları için hala bakir bir bölge olduğuna işaret etti.

Ekonomi Yazarları Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak’da her ay bir kentte ekonomi yazalarını buluşturduklarını ifade ederek,şuları kaydetti:” Her gittiğimiz yerde şunu gözlemliyoruz, Bölgenin insanlarında büyük bir heyecan var. Ancak Ankara’nın atılan bu adımlardan haberi yok.Türkiye’yi en büyük ekonomi yapmak istiyoruz, milli geliri yükseltmek istiyoruz. Mümkün mü? Hedefi koyanlar bile net bilmiyor. Ama biz çocuklarımıza iş bulmak,ekonomiyi kalkındırmak zorundayız.Bunun da yolu kentlerde geçiyor. Başarılı kentler ülkelerini zenginleştirecek.markalaşma ve pazarlama önemli.”

Edirne genç İşdamları Derneği Başkanı Hakan İnci’de bölgenin sorunlarını dile getirerek,çözüm yollarını arayacaklarını söyledi.

İnci,bu toplantıların devamını başka yerlerde yapacaklarını dile getirerek,” Saros’un geleceğini bu toplantılarda dile getireceğiz.”dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA