SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

SANAYİCİLERE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ANLATILDI

SANAYİCİLERE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ANLATILDI
Bu haber 10 Nisan 2014 - 14:45 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

Trakyalı sanayicilere enerji verimliliği ve fon kaynaklarına ulaşım konusunda eğitim verildi.
Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Programı (TurSEFF) ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında, bölgedeki enerji verimliliği kredilerinin finansmanı konusunda daha önce imzalanan işbirliği protokolü kapsamında “ISO 50001Enerji yönetim Sistemi” ve TurSEFF enerji projeleri deneyimlerinin paylaşılması konusunda Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi organize sanayi bölgesi’nde bir eğitim toplantısı yapıldı.
Çerkezköy O,rganize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya Trakya’da faaliyet gösteren sanayiciler, ticaret ve sanayi odaları, organize sanayi bölgeleri ve meslek odaları temsilcilerinin yanısıra, yararlanıcılar, TurSEFF yetkilileri ve Trakya Kalkınma Ajansı çalışanları katıldı.
Eğitimin ilk bölümünde TurSEFF Pazarlama Müdürü Mustafa Salman TurSEFF hakkında tanıtıcı bir sunum yaptı. Daha sonra Fikriye Seda Yücel “ISO 50001Enerji yönetim Sistemi” hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Toplantının ikinci kısmında ise Enerji Verimliliği Uzmanı Dr. Yonca Ercümen TurSEFF destekli enerji projelerinden örnekler sunarak gelen soruları yanıtladı.
Daha önce enerji verimliliğinin artırılması ve yenilenebilir enerji yatırımlarının teşvik edilerek yaygınlaştırılması için kurumsal işbirliğinin tesis edilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlenmesi amacıyla TRAKYAKA ve TurSEFF arasında bir protokol imzalandığını belirten yetkililer, bu kapsamda ajans’ın Trakya Bölgesi’nde programın tanıtılması için yayınlar hazırlayarak, bilgilendirme toplantıları, eğitimler yaparak organizasyonlar düzenleyeceğini kaydettiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA