SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Özcan’a kırmızı halılı karşılama…

Özcan’a kırmızı halılı karşılama…
Bu haber 17 Mart 2014 - 16:52 'de eklendi ve 286 kez görüntülendi.

CHP Keşan Belediye Başkan Adayı ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Cumhuriyet Mahallesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette, mahalle halkı tarafından kırmızı halı ve meşaleler eşliğinde karşılandı.

IMG_4871 - Kopya IMG_4884 - Kopya

 

Özcan’ın mahallelerdeki kahve ziyaretleri geçtiğimiz Cumartesi akşamı Cumhuriyet Mahallesi ile devam etti. Belediye Meclisi üyesi adayları ile partililerin katıldığı ziyaretlere İlçe yönetiminden kimsenin katılmaması ise dikkat çekti.

IMG_5075 IMG_5183

Seçim bürosu önünde toplanan Mehmet Özcan ve partililer, yürüyerek Rasim Ergene Caddesi ile Necati İşcan Caddesi kesişiminde bulunan kahve ziyaretleri ile seçim çalışmalarına başladı. Özcan ziyaretler sırasında kahvehanelerdeki ve cadde üzerindeki işyerlerine giderek buradaki vatandaşlarla sohbet etti.

 

Meşaleli karşılama
Rasim Ergene Caddesi üzerindeki kahvehaneleri gezen Mehmet Özcan, daha sonra ise Üsküdar Caddesi’ne geçti. Yol üzerine serilen kırmızı halı üzerinde ve mahallelerin ellerindeki meşalelerle “Büyük Başkan Mehmet Özcan” sloganları ile karşılanan Özcan; buradaki vatandaşlarla selamlaştıktan sonra Bilgin Duran’a ait kahveye geçti. Kırmızı halı üzerinde mahallelilerin ellerindeki meşalelerle karşılanan MehmetÖzcan daha sonra ise kahveye geçerek burada bir konuşma yaptı.

IMG_5240 - Kopya IMG_5255 - Kopya

3. kez karşınıza; onurumuzla, gururumuzla, alnımızın hakkıyla çıkabilmek, bizim için bir şereftir”
10 yıldır Keşan Belediye Başkanlığı yaptığını söyleyen Özcan“Partimiz uygun gördü bir dönem daha sizlerle birlikte olacağız. Bu dönemde yeni bir ekiple; Keşan’a çalışmaya devam edeceğiz. Bu bizler için 3. kez karşınıza; onurumuzla, gururumuzla, alnımızın hakkıyla çıkabilmek, bizim için bir şereftir. Verdiğiniz destekler sayesinde Keşan Belediye Başkanı olmak şereftir ama bunun gereğini de yapmak görevdir. 10 yıl boyunca Keşan’da yaşayan herkesi Keşanlı gördüm. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti devletinin eşit haklara sahip vatandaşlarıyız. Hiç birimizin diğerinden üstünlüğü yoktur. Bu felsefeyle 14 yıl doktorluk mesleğim sırasında insan ayırmadan, zengin fakir ayrımı yapmadan derdine çare bulmaya, gücüm ve bilgim yettiği kadar çalıştıysam, 10 yılda belediye başkanlığım süresince aynı şekilde kafamız yettiği kadar, kanunlar müsaade ettiği kadar, bütçemiz yettiği kadar dürüstçe, görevimi yerine getirdim.” dedi.

IMG_5262 - Kopya

Bir telefon kadar yakınım”
Mehmet Özcan, sözlerinin devamında ise şunları söyledi: “Biz belediyeyi idare ediyoruz. Benim alacağım çalıştaracağım işçi sayısı 400-450 . Bugün 5 bin kişi işe alsam yarın bin 500 kişi daha talep eder. Bize devlet kanunlarla şu kadar adam çalıştırabilirsiniz demiştir. Ama bunda da dengeli davrandım. 450 çalışanım var. Bunların 150’ye yakını Cumhuriyet ve Yenimescit Mahallesi’nden. Ama diğer iş kollarına gidin. Hastanede, DSİ’de, Orman İşletme’de, PTT’de, Karayolları’nda hala pozitif ayrımcılık yapılıyor. Benim böyle bir kafam yok. Türkiye’de de bu kafaların olmaması lazım. O yüzden takdir ederseniz 5 yıl daha Keşan’a hizmet demeyeceğim çünkü hizmetin adını hırsızlığa çıkardılar. Bir 5 yıl daha yeni meclisim ile sizler için Keşan için çalışmaktan şeref ve onur duyarım. Hepinize bir telefon kadar yakınım.”

 

Bizim başkanımız bizlere daha ne yapsın”
Daha sonra konuşan kahvehane sahibi ve aynı zamanda CHP’den Belediye Meclisi Üyesi Aday Adayı olan ancak listeye giremeyen Bilgin Duran ise; “Başkanımız, göreve geldiğinden beri kimin işi olduysa yaptı. 24 saat halkın hizmetinde. Benim babam değil, birşeyim değil. Ama ben onu çok seviyorum. Şu andan sonra benim babam oldu. Hizmet yaptığı için seviyoruz. Ne zaman gitsek hiçbir zaman bizleri kapıdan çevirmedi, bir sorunumuz olduğunda çözüyor. Bizim başkanımız bizlere daha ne yapsın. Bir şey olduğu zaman 24 saat ulaşabiliyoruz. Halkımıza her zaman istihdam sağladı. Herkesle çekinmeden görüşüyor. O nedenle başkanımıza ve meclis üyelerimize başarılar diyoruz. Her zaman da arkasındayız.” dedi

IMG_5250 - Kopya

Düğün alanı sözü verdi
Daha sonra ise bir mahalleli, “Bizim mahallemizde çok sayıda düğün yapılıyor. Bizler yol üzerinde yapıyoruz. Bu düğünleri yapabileceğimiz bir alan istiyoruz.” dedi. Bunun üzerine konuşan Özcan ise Meclis üyesi adaylarına dönerek; “Bu konuyu ilk olarak gündemimize alıyoruz. Sizlere söz veriyoruz. Göreve geldiğimiz gibi sizlerin cemiyetlerinizi yapacağınız bir düğün salonu yapacağız.” diye konuştu.

Özcan daha sonra ise Belediye Meclisi üyesi adaylarını tanıttı. Mehmet Özcan ve Belediye Meclisi Üyesi adaylarıyla birlikte davul zurna eşliğinde kahveden çıkarak mahalleden ayrıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA