SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

OLCAY KAHRAMAN ADAY

OLCAY KAHRAMAN ADAY
Bu haber 13 Haziran 2014 - 15:00 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

Damızlık sığır yetiştiricileri birliği genel kurulu öncesinde bir liste daha aday. Damızlık sığır yetiştiricileri birliğine yeni bir heyecan ve bakış açısı getirme hedefini ortaya koyan grup adına konuşan Olcay Karaman, bölgemiz hayvancılığının gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olan damızlık sığır yetiştiricileri birliğinin daha aktif ve üyeler lehine daha faydalı bir konuma gelmesi gerektiğini dile getirdi.

Bu bağlamda önemli projeleri olduğunu vurgulayan Karaman, ÜYELERİMİZİN öncelikle bizim ağzımızdan duymadıkları, adımıza söylenen her türlü ön yargı, bakış açısından ve iftiralardan etkilenmemeleri gerektiğini dile getirdi.

Damızlık birliğinin düve ithal eden değil düve pazarlayan bir kurum olması gerekmektedir.

Üyelerimiz son 4 yıldır perişan… 9 bin liraya düve alan üreticiler, 3 bin liraya düve satamaz hale geldi.

Her iş dalında olduğu gibi ilerisini görebilen, hedef ve stratejileri iyi belirleyen kişiler ve kurumların çağımızda başarılı olacağı kesindir. Bu filmi defalarca seyreden üreticiler, her ithalat dönemi sonunda perişan olmuştur. 1993 yılında yaşandı bu. 1997 de yaşandı. Geçtiğimiz dönemde de yaşanacağı net ve aşikâr iken birlik yönetimi bunu doğru okuyup göremedi. Şimdi sağa sola saldırıyor. Bumu yöneticilik yeteneği, kabiliyeti? Üreticilerin bunları sorması oldukça doğal…

Gezdiğimiz her yerde, her köyde mevcut yönetime oldukça fazla tepki ve eleştiri var. Bu tepkiyi ve eleştiriyi iyi okuyup gözlemlediğimiz için aday olduk.

Birliğin yönetimine geldiğimizde 5 temel hedef ve stratejimiz vardır;

1-Birlik üyelerinin dertlerine çözüm olabilecek, üyelerin muhatap olabilecekleri tam yetkili ve sorun çözen bir genel müdür ve sorumlu yöneticilik anlayışını, profesyonel yönetim anlayışını hizmete sunacağız. 24 saat üyelerin dertleri ve taleplerini çözebilecek bir yönetici.

2-Var olan hastanedeki veterinerlik hizmetlerini daha da genişleterek, laboratuarı daha geniş kapsamlı hizmete sokup, hastaneyi tabela yeri olmaktan kurtarıp üyelere faydalı hale getirip, kan ve süt tahlillerini yaparak daha bilinçli ilaç kullanımı ve boşa kullanılan aşırı ve yersiz israf olan ilaç kullanımını üyelerin menfaatleri doğrultusunda düzene sokmak. Veterinerlik hizmetlerini daha genişletip üyeler lehine aktif hale getirmek. Tabi ki bu iş acemilikle olmaz, profesyonel ve tecrübeli bakış açısı oldukça gereklidir.

3-Düve ithal eden değil, pazarlayan birlik haline geleceğiz. Son dört yılda bir tek ihale alan birlik var karşımızda. Her ihaleye gireceğiz, her ihaleye teklif vereceğiz. Oturmakla olmaz bu işler. ‘’Gelsin alsın benden, düve var bende’’ demekle olmaz. Sen gideceksin, bende düve var pazarlayalım diyeceksin. Kırklareli ve İzmir birliklerini tebrik ediyoruz ülke adına önemli başarılar elde ettiler, çok çalışıyorlar. Düve ithal etmeyi bırak düve ihraç ediyorlar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA