SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Öğretmen Öküz’, ‘Öğrenci Eşek’, kitaplarına tepki

Öğretmen Öküz’, ‘Öğrenci Eşek’, kitaplarına tepki
Bu haber 26 Mart 2015 - 18:06 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

Keşan^da ilkokul  öğrencilerine  okumaları için dağıtılan ‘Öğretmen Öküz’, ‘Öğrenci Eşek’, ‘Doktor Tilki’ ve ‘Trafik Polisi Kurbağa’ adlı kitaplar tepki ile karşılandı.

 

Eğitim İş ve Eğitim Sen Keşan temsilcilikleri tarafından  konu işe ilgili  yapılan açıklamada; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dağıtıldığı iddia edilen kitaplara tepki gösterildi.

 

“Yazarlar öğrencilerle buluşuyor.” projesi kapsamında   Keşan Milli Eğitim  Müdürlüğü tarafından okullarda dağıtıldığı iddia edilen kitaplara Eğitim İş ve Eğitim Sen  temsilcilikleri tarafından tepki gösterildi.  .

 

Eğitim İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine dağıtılan hikaye kitaplarını eleştirdi.

 

Yazla kitabın başlığının da  da, hayvanlar iş başında olduğuna işaret ederek,şunları kaydetti:” Öğrencilere, ‘Öğretmen Öküz’, ‘Öğrenci Eşek’, ‘Doktor Tilki’ ve ‘Trafik Polisi Kurbağa’ adlı kitaplar okumaları için verilmiş. Burada, hayvanlar insanlaştırılarak ya da mesleklerin başına hayvan isimleri konularak, yapılan bir edebi yazım var mıdır? Kitabın içeriği bizi çok fazla ilgilendirmiyor. Ama kitap, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dağıtılmasından dolayı yetkililere bazı sorularımızda olacaktır. Kitaplar, ‘Yazarlar öğrencilerle buluşuyor.’ projesi kapsamında okullara dağıtılmış.Peki, bu kitaplar belirttiğim proje çerçevesinde mi dağıtıldı? Yazar seçiminde belli bir kriter arandı mı? Bu yazarlar  kitaplarını tanıtacaklar mı, konferans verecek mi, kitap başlıklarını öğrencilere okuyacaklar mı?.Kitapların bir tarafında Kültür A.Ş. diğer tarafında ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi amblemleri yer alıyor. Bu kitapların sponsorları kim? Keşan’da dağıtılan kitaplar için sponsor kullanıldı mı? Kitaplardan kaç okula, kaç tane dağıtıldı? Bu kitaplar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilmiş mi? Bu kitapların ilkokul çocuklarına uygun olup-olmadığı konusunda komisyon kurulup, incelenmiş midir? Konunun muhatabı okullar ya da öğretmenler değildir. Bu kitaplar, İlçe Milli Eğitim vasıtasıyla okullara verilmiştir. Eğitim İş olarak, bu işin takipçisi olacağız. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, konu hakkında açıklama yapmalarını istiyoruz.”

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA