SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

NE MUTLU CUMHURİYETİMİZİN ÖZGÜR KADINLARINA!

NE MUTLU CUMHURİYETİMİZİN ÖZGÜR KADINLARINA!
Bu haber 08 Mart 2016 - 17:01 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde kadın olmanın gururunu yaşıyoruz.

NE MUTLU CUMHURİYETİMİZİN ÖZGÜR KADINLARINA!

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Kadın Kolları olarak, Atatürk’ün liderliğinde, hem toplumsal hem de siyasi birçok alanda haklarına kavuşan Türkiye Cumhuriyeti kadınlarımızın ekonomik açıdan da özgürleşmesinin Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara gelmesiyle sağlanacağına inanıyoruz.

Atatürk’ün önderliğinde Türk Kadını, nice Dünya ülkesinden önce birçok haklara sahip olmuştur. Bundan 90 yıl önce başlatılan devrimlerle Türkiye bağımsızlığıyla birlikte demokrasi ve laik yönetimiyle dünyanın önde gelen ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bugün 8 Mart 2016.  Türkiye’de yaşayan kadınların dörtte biri fiziksel şiddete uğramaktadır. Şiddete uğrayan kadınların dörtte üçü eşi tarafından şiddete maruz kalmaktadır. Cinayet sonucu ölen kadınların çoğu eşi tarafından öldürülmektedir.

Ülkemizde kadın cinayetleri rakamları her geçen ay bir önceki aydan daha büyük rakamlarla ifade edilmeye başlandı. Ne Münevver Karabulut’u, ne Özgecan Aslan’ı, ne Cansel Buse’yi ne de diğer kadınlarımızı asla unutmayacağız.

Kadına karşı uygulanan şiddetin her zaman olduğu gibi, bugün de, yarın da karşısında olacağız. Artık, kadına karşı şiddeti önleyici eylem planları, caydırıcı kanun tasarıları TBMM’de öncelikler arasına alınmalıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Kadın Kolları olarak, kadınlarımızın her zaman yanındayız ve kadına karşı uygulanan şiddetin de her zaman karşısındayız.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

CHP iktidarında daha güzel günlere kavuşmak dileğiyle…

CUMHURİYET HALK PARTİSİ EDİRNE İL KADIN KOLLARI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA