SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Müezzinoğlu:Milletin birlik ve beraberliğine kast edenler var

Müezzinoğlu:Milletin birlik ve beraberliğine kast edenler var
Bu haber 12 Haziran 2014 - 19:14 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: “Kimse ama hiç kimse, dünyanın hiçbir gücü bu ay yıldızlı bayrağa leke getirme gücüne sahip değildir, hangi güçte olursa olsun.”dedi.

 

Müezzinoğlu,Edirne’nin Keşan ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni binasının açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, milletin ilk defa 10 Ağustos’ta kendi cumhurbaşkanını seçeceğini söyledi.

 

Demokrasinin en dinamik ve en güzel örneklerinden birinin sandık olduğunu işaret Müezzinoğlu,milletin kendi iradesi ile ilk defa kendi Cumhurbaşkanını seçeceğini söyledi.

 

Müezzinoğlu,şunları kaydetti:”Türkiye Cumhurbaşkanı seçiminden sonra farklı ve farklı bir vizyonu  kendi içinde de bölge içinde de kazanmış olacaktır.Demokrasinin en güzel örneği sandıktır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ve Milletin Olacaktır.”Milletin birlik ve beraberliğine kastedenler var.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında yaşamaktan haz duymayan, ay yıldızlı bayrağın altında olmaktan mutlu olmayan,bunun hazzını hissetmeyen hainlere de milletçe ve yönetim olarak en ağır dersi  hep birlikte vereceğiz. Hiç kimse ama hiç kimse, dünyanın hiçbir gücü bu ay yıldızlı bayrağa leke getirme gücüne sahip değildir, hangi güçte olursa olsun. Ay yıldızlı bayrağa uzanan el dün olduğu gibi bugünde kırılacaktır. Türkiye’nin istikrarlı büyümesinden rahatsız olanlar var.”.

 Hisarcıklıoğlu:Bölgenin ekonomisi en güçlü ülkesi Türkiye

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu, Türkiye’nin dünya’nın 16’ıncı büyük ülkesi haline geldiğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu,Edirne’nin Keşan ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada,ülkenin geleceğinden umutlu olduğunu söyledi.

Şehirlerin birlik ve beraberlik içinde marka olduklarına da işaret eden Hisarcıklıoğlu,Örnek olarak Kayseri,Gaziantep ve Denizli illerini gösterdi.

Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti:”Batımızda 61 milyon nüfus var. 15 tane  nüfusu 500 binin üzerinde  şehir var.Bunlar 220 milyar dolar  ithalat yapıyorlar. 27 milyar dolar tarım  ürünü ithalatı yapıyorlar.Bu bölgenin ekonomisi en güçlü ülkesi Türkiye. İtalya ile Çin’in arasındaki sanayi devi olan Türkiye. Ülkenin geleceğinden umutluyuz. Türk  Özel Sektörü’nü yerinde bağlasanız durmaz.Artık dünyayı öğrendik.Türkiye dünyanın 16’cı  büyük ekonomisi haline geldi. Krize rağmen Türkiye  5 milyon kişiye iş sağladı.Yanıbaşımız da komşular da ise 5 milyon kişi işini kaybetti.Turizmde dünya 6’sı olduk. Müteahhitlikte dünya 2’cisi olduk.Tek isteğimiz dünya’da rakiplerle eşit şartlarda yarış etmek.Bunun için devletten yardım bekliyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA