SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MHP’li kadınlar günlerini kutladı

MHP’li kadınlar günlerini kutladı
Bu haber 07 Mart 2015 - 15:17 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya gelen MHP’li kadınlar, hem doyasıya eğlendi hem de 7 Haziran seçimleri öncesi birlik beraberlik mesajı verdi

MHP İl Kadın Kolları önceki akşam Lalezar’da ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Tüm ilçe kadın kolları yönetimleri ve partili kadınların katıldığı etkinlikte MHP’li kadınlar doyasıya eğlendi. İl kadın kolları başkanı Hatice Şimşek’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda ayrıca 30 Mart yerel seçimlerinde MHP’nin oylarını yükseltmesinden dolayı ilçe kadın kolları başkanları ve belediye meclis üyesi aday adaylarına çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi de verildi. Geçtiğimiz gün milletvekili aday adaylığını açıklayan Dr. Gürsel Şimşek ve Av. Şennur Yıldırım da gecede hazır bulundu.
KADINLAR SAYESİNDE
Yoğun bir katılımın gerçekleştiği gecenin açılış konuşmasını yapan İl kadın kolları başkanı Hatice Şimşek, kadınların siyaset içinde daha da aktif görevler üstlenmesi gerektiğini belirterek, “MHP’nin kalbi Edirne’de kadınların sayesinde atacak” dedi. Şimşek ayrıca kadına şiddet konusuna da değinerek, “
MHP olarak, iktidara geldiğimizde öldürülmeyen, can güvenliği olan, kadınların özgür olduğu bir ülke hedefliyoruz. Kadına yönelik şiddet bu iktidar döneminde yüzde bin 400 arttı. Bunların içinde bir tanesi var ki yüreklerimizi sarstı. Özgecan’ımızla birlikte insanlığımızı, ahlakımızı, güzelliklerimizi kaybettik. Özgecanların mutlu, umutlu günlerde yaşaması dileklerimle” ifadelerini kullandı.
BİZİM KADINLARIMIZ
Şimşek’in ardından konuşma yapmak üzere sahneye davet edilen milletvekili aday adayı Av. Şennur Yıldırım, Türk kadının Orta Asya’dan günümüze kadar görev ve sorumluluklarından, Türk kadının gerek yaşam içinde gerekse savaşlarda aldığı aktif görevlerden bahsetti. Yıldırım, “
Osmanlıdan günümüze kadınlar, erkeklerle birlikte siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmişlerdir. Unutulmamalıdır ki, İstiklal Savaşı’nın Nene Hatun’u, Kara Fatma’sı, Tayyar Kadın’ı, Halime Çavuş’u, bizim kadınlarımızdır. Tarih bu konuda bize şöyle seslenir; Kadının müdahil olmadığı, kafasında yer bulmadığı, hiçbir sosyo-kültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz” dedi.

PLAKET ALAN İSİMLER
Konuşmaların ardından 30 Mart yerel seçimlerinde aktif görev üstlenen partili kadınlara plaket töreni düzenlendi. Ezgi Yetkiner, Aydolu İğrek Karakoç, Nihal Filiz Hekimoğlu, Canan Makineci, Fatma Bayraktar, Gülcan Elkut, Çiğdem Yeşiloğlu, İlknur Engincan, Mualla Çekiç, Şennur Yıldırım, Emel Yeni, Selma Aslan, Zahide Arslan, Pervin Gözpınar, Birsen Şahin, Yasemin Serdaroğlu, Sema Baş, Şükran Üstünler, Meliha Uzun, Nur Babacan, Vasfiye Ercan, Özlem Karameşe, Hamiyet Akıncı, Elif Adıyaman, Necmiye Çamur plaketlerini Hatice Şimşek’in elinden aldılar.
KADIN BELEDİYE BAŞKANI
Plaket töreninin ardından sahne alan müzisyenlerle birlikte daha da hareketlendi. Gece boyu dans eden kadınlar unutulmaz bir gece yaşadı. Etkinlik sonunda köy ziyaretlerinden dönen eski il başkanı ve milletvekili aday adayı Dr. Gürsel Şimşek de büyük bir alkış ile salona davet edildi. Şimşek burada kısa bir konuşma yaparak seçimlerde başarının kadınların elinde olduğunu belirtti. MHP olarak kadınlara büyük önem verdiklerini dile getiren Şimşek, 2019 yerel seçimlerdinde Edirne belediye Başkan adayımızın kadın olmasını, meclis üyesi adaylarımızın da yarısından fazlasının kadın olmasını istediklerini dile getirdi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA