SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MHP li Özkaya^nın 10 Kasım açıklaması

MHP li Özkaya^nın 10 Kasım açıklaması
Bu haber 09 Kasım 2022 - 21:14 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

MHP Keşan Basın Sözcüsü Ahmet Özkaya,yaptığı açıklamada,” Başbuğ Alparslan Türkeş in “Her kim ki Türk’e, Atatürk’e düşmandır, biliniz ki onlar Malazgirt’te İstanbul’un fethinde, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde mağlup ettiklerimizin Anadolu’da kalmış tohumlarıdır.” Sözleri her zaman kulaklarımızda çınlayıp hafızamızda mıh gibi çakılıdır.”dedi.

Özkaya’nın açıklaması şöyle: “10 Kasımlarda

Milli ve manevi değerlerden kopuk, aziz Türk Milletinin inançlarıyla örtüşmeyen anma törenleriyle oyalandık yıllarca.

Övgü nutuklarından şiirlerden öteye gidemedik. 10 kasım samimiyetsiz yapmacık törenlerle boş nutuklar ve şiirlerle şekilcilik ve riya dolu anma günü olmamalıdır.

Aslında bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına şahsına ve Milli değerlere sahip çıkmalı ve sözde Atatürkcü olup her firsatta bölücük yapanların bu kadar pervasız olabilme nedenleri üzerine kafa yormamız gereken bir gündür.

Başbuğ Alparslan Türkeş in “Her kim ki Türk’e, Atatürk’e düşmandır, biliniz ki onlar Malazgirt’te İstanbul’un fethinde, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde mağlup ettiklerimizin Anadolu’da kalmış tohumlarıdır.” Sözleri her zaman kulaklarımızda cınlayıp hafızamızda mıh gibi çakılıdır.

 

Bizler Atatürk sevgisini;

Moskova’ya şarkılar yazıp Filistin’de terörizm eğitimi alanlardan değil, henüz çocuk yaştayken işgal altında ki Türk vatanı Kıbrıs’ta Atatürk resmini duvardan indirmek isteyen İngiliz müdür yardımcısını camdan aşağı atan Başbuğ Alparslan Türkeş’den öğrendik…

Peyami Safa nında dediği gibi;

“…biz O’nun gövdesine tapan bir putperest değil, ölmez eserine ve mânasına bağlı bir şuuruz.”

2200 sene sonra  Mete’yi, 1600 sene sonra Atilla’yı, 1300 sene sonra Bilge Kağan’ı, 1000 sene sonra Alparslan’ı 700 yıl sonra Osman Gazi’yi 550 yıl sonra Fatih Sultan Mehmet i nasıl unutmadıysak, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk üde 1000’lerce sene geçse de asla unutmayacağız.

Ebedi aleme göç edişinin senei devriyesinde Gazi Mustafa kemal Atatürk’ü ve cennet vatanın her karış toprağında teri,kanı,emeği olan tüm silah arkadaşlarını rahmet,saygı ve dua ile anıyoruz.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA