SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik
Necdet Uybaş

Masalcı dede ne demişşşş 2.

Masalcı dede ne demişşşş 2.
Bu haber 07 Nisan 2021 - 22:55 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.

Sayılı günler çabuk geçti ama bizim keskin zekalı şerif, çocuklara top dağıtmaya kalktı.
Bir kamyon top geldi. Yüz adet yerine bin adet deyiverdi. Eee ne olacak şimdi.Çocuklar top almak için sıraya girdi. Duyan geldi,koşan geldi. Eldeki toplar bitti. Çocuklar sırada. Şerif’in adamları alı al,moru mor. Çocuklar bağırır “Toppp,toppp isteriz diye”
Keskin zekalı şerif, hemen durumu çakıp,bir kamyon da oyuncak ayı getirir hemen. Ama gene yanlış rakam söyler. Çocuklar gene sırada. Gelenler çabucak biter. Bu sefer sıradaki çocuklar gene bağırmaya başlar..Ayı isteriz..diye.
Bu sefer gene duvara toslayan Şerif’in adamları iyice zor duruma düşerler ve başlarlar ağlamaya.
Bizim şerif bu sefer de gazoz dağıtmaya karar verir. Tabi meşhur “Ayılana gazoz, bayılana limon”oyun havası ile milleti kıpır kıpır oynatır.
Derken gazozlar gelir. Kasa kasa… Millet gazoz kuyruğuna girer,ama gazozlar gene çabucak biter. Söylenen rakam gelmemiştir gene. Bu sefer kuyruktakiler de oyun havası eşliğinde oynayarak bir güzel hava alırlar.
Ama şerif’in yanlış hesabı Pandispanya ülkesinde her kesin kulağına gider. Şerif iyice madara olur.
Ama keskin zekalı şerif bunu da atlatmak için yeni bir numara yapar ve der ki,bir soru soracam bilene 3’ü bir yerde verecem.
Her tarafa tellallar salar… Tellallar davullar eşliğinde şerif’in soracağı soruyu bilenlere 3’ü bir yerde vereceğini dağa taşa duyururlar. Haber deve kervanlarına bile ulaşır çöllerde. Pandispanya ülkesinde şimdi herkes sorunun ne olacağını merak ediyor ve 3’ü biryerdeyi kazanma hayali kuruyor.
Devam gelecek sayıda…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA