SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MALKARA ÇOK AMAÇLI SALONUNA KAVUŞUYOR

MALKARA ÇOK AMAÇLI SALONUNA KAVUŞUYOR
Bu haber 13 Ağustos 2021 - 13:52 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

Modern ve yaşanabilir bir Malkara için projeler ve çalışmalar gerçekleştiren Malkara Belediyesi, yapmış olduğu girişimler sonucunda bir yeni projeye daha imzasını atarak Malkara’yı Çok Amaçlı Salonuna kavuşturuyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Camiatik Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi 485 Ada, 118 Parsele yapılacak olan Çok Amaçlı Salon, toplam 2443 m² inşaat alanına sahip olacak olup, Bodrum, Zemin ve 1 normal kattan oluşmaktadır.

Bodrum katta su deposu, makine dairesi, elektrik odası, mescit, abdesthane ve depo yer almaktadır.

Zemit katta güvenlik, bilet satış odası, idari oda, bay-bayan engelli wcler, bay- bayan vip, dekor deposu, sahne arkası yer almaktadır.

1. Katta 282 kişilik (8 tanesi engelli yeri), çok amaçlı salon, ışık ve ses odaları, fuaye, kafeterya ve mutfağı ve bebek bakım odası yer almaktadır.

13 Eylül 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da ihalesi yapılacak olan Çok Amaçlı Salon’un hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni eden Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: “2019 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanarak yapılması planlanan Çok Amaçlı Salonun yapımı pandemi sebebiyle gerçekleştirilememişti.

Pandeminin yayılım hızının yavaşlamasıyla birlikte yapmış olduğumuz girişimler sonucunda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’ın da onayı üzerine Çok Amaçlı Salonun ihalesinin ardından çalışmalara kısa sürede başlanılacak.

Bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan Kültür Sarayı’nın kullanım ömrünün son bulmasıyla ve binanın depreme dayanaklılık raporu olumsuz gelmesiyle birlikte yıkım çalışmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştirmiştik.

Bu yıkımın ardından kültürel etkinliklerimizi gerçekleştireceğimiz bir alan ihtiyacı doğduğundan dolayı daha modern ve günümüz mimarisine yakışacak Çok Amaçlı Salonun inşaatını

en kısa sürede tamamlayıp Malkara’lı hemşehrilerimize kazandıracağız.

Modern ve gelişen bir Malkara için çalışmalarımıza devam edecek olup, ilçemizi Trakya’nın parlayan yıldızı yapmaya devam edeceğiz.

Ayrıca, Malkara’ya yapılacak yatırımlarda her türlü kolaylığı bizlere sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a teşekkürlerimi sunuyorum.“ dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA