SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Mahalle sakinleri çevre temizliği için ter döktü

Mahalle sakinleri çevre temizliği için ter döktü
Bu haber 04 Temmuz 2021 - 23:22 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.

   EDİRNE-AHVAL GAZETESİ’NİN HABERİ-Mithatpaşa İlkokulu Okul Müdürü Ertan Çekiç, Yeniimaret Mahalle Muhtarı Eren Kaçarlar, çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak amacıyla ‘Mahallem Temiz Projesi’ ni gerçekleştirdiler. Mahalle sakinleri ve öğrencilerin katıldığı proje kapsamında el birliği ile mahalledeki çöpler davul zurna eşliğinde toplandı.

Edirne Yeniimaret Mahallesi’ndeki çöplerin toplandığı ‘Mahallem Temiz Projesi’nde açıklama yapan Mahalle Muhtarı Eren Kaçarlar, temizlik ve çevre bilincine dikkat çekerek herkes evinin önünü süpürürse bütün sokağın temiz olacağını söyledi. Kaçarlar yaptığı basın açıklamasında; “ ‘Temiz Okul, Temiz Mahalle ve Temiz Çevre’ sloganıyla hazırlamış olduğumuz, mahalle temizliği etkinliğini başlatıyoruz. Herkes evinin önünü süpürse, bütün sokak temiz olur. Ben de Yeniimaret Muhtarı olarak, okul müdürümüzle birlikte evimizin önü olan Yeniimaret Mahallemiz ile temizliğe başlıyoruz. Misafir gelecekmiş gibi evini, ölüm gelecekmiş kalbini temiz tut derler. Biz mahallemizi seviyoruz, kalbimizle seviyoruz. Temiz tutmak için buradayız” dedi.

“Kendini temizlemeyen başkasını temizleyemez”

Amaçlarının mahalleyi temizlemek olduğunu da söyleyen Muhtar Kaçarlar; “Herkesi mahallemize misafir olarak da bekleriz. Kendini temizlemeyen başkasını temizleyemez. Bizim vicdanımız temiz. Mahallemizi de temiz bir hale getirmek için emek harcıyoruz. Çevre kirliliği her anımızı etkileyen bir sağlık konusudur. Bizim mahallemiz insanları her şeyin en güzelini hakkettiği gibi temizliğinde en güzelini hakketmektedir. Çevre kirliliği ile ilgi çevre sorununu el birliği ile yok edeceğiz” diye konuştu.

Düzenlenen etkinlikte 7’den 70’e bütün vatandaşlar el birliğiyle çevre farkındalığı yaratmak çöpleri topladı. Temizlik etkinliğine katılan 70 yaşındaki Ayşe Memiş; “ Söz verdiğim için buradayım. Çok pislik var çok. Biz mahalleli olarak temizliyoruz ama öbür tarafa kadar çok pis. Çöpler kutuları boş, yere atıyorlar hep. Temizlik yok” açıklamasını yaptı. Mahalle sakinleri ve öğrenciler el birliği ile mahalledeki çöpleri topladı. Damla GÖÇ

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA