SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Kırklarelili Süt Üreticilerine Devlet Destekleri Anlatıldı

Kırklarelili Süt Üreticilerine Devlet Destekleri Anlatıldı
Bu haber 18 Mart 2014 - 18:01 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

 

Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi tarafından düzenlenen toplantı ile Kırklareli’de süt sektöründe faaliyet gösteren üreticilere kamu destekleri konusunda bilgi verildi.

Kırklareli’de bir otelde yapılan toplantıya Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Yalçın Koca, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Trakya Süt Sanayicileri Derneği Başkanı Ali Özdeniz ve dernek üyeleri, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü uzmanları, KOSGEB uzmanları ve Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları katıldılar. Öğle yemeği ile başlayan toplantıda süt ürünleri üretiminde faaliyet gösteren firmalar kamu destekleri konusunda bilgi sahibi oldu. Katılımcılara sırası ile Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE programı, Sanayi Bakanlığı’nın Kümelenme ve SAN-TEZ programları, Tarım Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, KOSGEB Genel Destekleri ve TRAKYAKA 2013-2014 İktisadi Kalkınma Mali Programı hakkında bilgi sunuldu.

Toplantıda yapılan bilgilendirmeden oldukça memnun kaldıklarına vurgu yapan Trakya Süt Üreticileri Derneği üyeleri bu tür bilgilendirme toplantıların devamının sektör için oldukça yararlı olacağına vurgu yaptılar. Trakya’da başta süt kümelenmesi olmak üzere farklı alanlarda kümelenme çalışmaları olan Trakya Kalkınma Ajansı bu toplantı ile bölgede kümelenme çalışmaları konusunda yeni bir adım atmış oldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA