SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Kırklareli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Çalışmaları Hız Kazandı

Kırklareli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Çalışmaları Hız Kazandı
Bu haber 02 Mayıs 2021 - 14:41 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

İçinde bulunulan Kovid-19 salgını sürecinin yayılma hızını yavaşlatmak amacıyla 29 Nisan ve 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında uygulamaya konulan “Tam Kapanma” döneminde Kırklareli Belediye Başkanlığı’na bağlı ekipler, azalan kent içi yoğunluğu fırsatını değerlendirerek hizmet ve faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Kent merkezinin belirli noktalarında alt ve üst yapı unsurlarının gerçekleştirilmesi ve yaklaşan yaz ayı ile birlikte sağlıklı yeşil alanların oluşturulması için çalışmalarını hızlandıran Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bademlik ve İstasyon Mahallesi’nde kilit parke taşı uygulaması gerçekleştirdi. Müdürlüğe bağlı Park ve Bahçeler birimi ekipleri tarafından ise yaklaşan yaz ayı nedeniyle özellikle su birikintisi ve kanalizasyonlara yakın mevkilerde sık görülen karasinek ve sivrisinek üremesinin önüne geçilmek amacıyla, larvasit uygulaması titizlikle uygulanmaya devam ediliyor.

Çocuk oyun gruplarının henüz olmadığı parklara kurulumu ertelemeyen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ayrıca Ramazan Bayramı’nın yaklaşması dolayısıyla şehir mezarlıklarında yabani ot temizliğine ve çevre düzenlemesine devam edeceklerini ifade ettiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA