Keşan’da yardıma muhtaç 7 bin 236 aile var…

Güncel Haberler

Keşan’da belediye veri tabanına kayıtlı  yardıma muhtaç 7 bin 236 ailenin olduğu açıklandı.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı,yaptığı açıklamada, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olduklarının belirtti.

14 aydır pandemi sürecü boyunca vatandaşın yanında olduklarını vurgulayan Balcı,ihtiyaç fazlası eşyaları  yardıma muhtaç olan ailelere ulaştırarak köprü görevi ifa ettiklerini  kaydetti.

Belediye  kiracılarına  kira konusunda destek verdiklerinin altını çizen Balcı,açıklamasına şöyle devam etti:” Hijyen ve ilaçlama konusunda çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Pozitif olan vatandaşlarımızı tek tek arayarak ulaşıyoruz. İhtiyaçlarını karşılıyoruz. Kaymakamlığımız ile  el ele vererek vefa destek grubumuz bayramda boyunca da hizmet verecek. Yaşlılarımıza ulaşıyoruz, bayram tıraşlarını yapıyoruz. Ramazan’dan sonra da bu işlere devam edeceğiz. Keşan Belediyesi’ni aracı olarak kullanın. Biz yardımlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Veri tabanımıza kayıtlı yardıma muhtaç 7236 aile var. Tek tek inceleyerek bu kaydı oluşturduk.”

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir de,, ihtiyaç sahibi vatandaşların kendilerine başvuruda bulunduklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Daha çok yatak, bebek arabası, oyuncak talepleri oluyor. Bu konularda bağışlarımız oldu. Hasta yatağı, yürüteç, havalı yatak, hasta bezi talebi çok fazla. Bu konularda bağışta bulunabilirsiniz. Herkese çok teşekkür ederiz. Hayırseverlerimiz bize güvendi ve bağışları doğru noktalara ulaştı. Kesilen kurban etlerini yine ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İhtiyaç fazlası olan her eşyaya göre aile biliyoruz.”