SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Keşan ve Çamlıca’da hıdırellez etkinlikleri

Keşan ve Çamlıca’da hıdırellez etkinlikleri
Bu haber 07 Mayıs 2019 - 11:52 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

Çamlıca Hıdırellez Bahar Bayramı coşkuyla kutlandı..

Trak Vadisi (Hocalıdere) mevkiinde hazırlanan organizasyonla büyük ilgi gördü. Bin yıllık geleneği sürdürmenin heyecanı ile hazırlanan köy kadınlarının tefli türküleri ve yöre halkına ait manileriyle, kır çiçeklerinden hazırlanan şifalı şerbetleriyle, unutulmaya yüz tutmuş adetlerin geri kazanılması ve yaşatılması vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Çamlıca Hıdırellez Bahar Bayramı’na katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; “2000 yıllık tarihi değeri olan Trak Vadisi’nin Hıdırellez alanı olarak kullanılması buraya büyük anlam kazandırmış. Hazırlanan organizasyonda görüyoruz ki büyük emek harcanmış. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Baharın habercisi Hıdırellezi kutluyoruz.”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı da; “Çamlıca Hıdırellez Bahar Bayramı’na, Keşan Belediyesi ve Ticaret Odası olarak destek verdik. Tarihi bir alandayız. Bu tür organizasyonlara odamız olarak bölgemize daha fazla gelir getirmesi, turizmi canlandırmak için destek vereceğiz.” dedi.

Çamlıca Köyü Muhtarı Arif Büyükyatıkç ise; “Burası Trak vadisi yıllar öncesine dayalı bir yer. Burada güneş tapınağımız, su sarnıcımız var. Bu tür etkinliklerimizle inşallah daha iyi yerlere geleceğiz.” dedi.

Çamlıca Proje koordinatörü Tahir Demirel; “Unutulmaya yüz tutmuş adetlerimizi ve tarihimize sahip çıkmanın gururunuz yaşıyoruz. Bu tür etkinliklerle hem bölgemizi tanıtacak, hem de gelecek kuşaklara adetlerimizi unutturmayıp miras bırakacağız. Etkinliğimizde bizi yalnız bırakmayan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

KTSO Kadın Girişimci, Yayya Bebe Hobi Cafe sahibi Süreyya Aydın’da; “Kadınlarımızla birlikte inanılmaz güzel işler çıkarıyoruz. Amacımız köyümüzü tanıtmak ve eskiyi yaşatmak, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Keşan Dallığı da Kılıçköy korusunda kutlandı. Burada hıdırellez ateşi yakıldı,oyunlar oynandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA