SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KEŞAN İMAR PLANI OY BİRLİĞİ İLE MECLİSTEN GEÇTİ

KEŞAN İMAR PLANI OY BİRLİĞİ İLE MECLİSTEN GEÇTİ
Bu haber 15 Temmuz 2016 - 13:10 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, 14 Temmuz 2016 Perşembe günü gerçekleştirildi.
Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, saat 17.00 sıralarında başladı.
AK Parti’li üyeler Mehmet Demirci ve Mustafa Serbes’in mazeretleri nedeniyle izinli sayıldığı toplantıyı açan Başkan Özcan, Meclis üyelerinin geçmiş Ramazan Bayramını kutladı.
Başkan Özcan gündeme ilave maddeler olduğunu ifade etti ve arsa takası, kalan kömürlerin toplatılması ve S.S. 25 No’lu Şehiriçi Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ücret artışına yönelik talebi oy birliği ile gündeme ilave edildi.
Toplantıda daha sonra Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan parka isim verilmesi konusu ele alındı. CHP Grubu Sözcüsü Cengizhan Aktan, parka Keşan’ın kurtuluş tarihi olan 19 Kasım Parkı, AK Parti Grubu Sözcüsü Tolga Saltık, Şehit Soner Danacı Parkı adının verilmesini önerdi. Saltık daha sonra 19 Kasım Parkı ismini de uygun bulduklarını ve desteklediklerini bildirdi. MHP’li Üye Süleyman Eren de 19 Kasım Parkı ismini uygun bulduğunu bildirdi. Yapılan oylama sonrası 19 Kasım Parkı ismi oy birliği ile kabul edildi.
Toplantı Keşan için çok önemli olan imar planlarının ön onayı maddesiyle sürdü.
Madde hakkında Meclis’e bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Keşan Belediye Meclisi’nin çok önemli bir maddeyi görüştüğünü belirterek, “Keşan Belediyesi en önemli toplantılarından birini yapıyor. En önemli kararlardan birini alacağız. Keşan’ın 1984 yılından kalma imar planları vardı. Günün şartları ve zamanla bu planlar yetersiz gelmeye başladı. Keşan, potansiyeli olan büyük bir yer. 20-25 yıl Keşan’a yön verecek kararlar alacağız. İller Bankası’na, yüklenici firmaya, Meclis üyelerine yaptıkları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Konu hakkında Mimarlar Odası’ndan da görüş aldık. Şimdi planların ön onayını almamız gerekiyor. Daha sonra da ilgili görüşler alındıktan sonra kesin onaya gelecek. Mükemmellik Allah’a hastır. Ama biz de en iyisini yapmak hedefindeyiz. Olabildiğince titiz davrandık. Menfaatleri genele yaydık. Planları devlet ciddiyetine sahip olsun diye özellikle İller Bankası ile yaptık. Keşan Belediyesi’nin genç şehir plancısı personeli de bu planlarla çok ciddi bir tecrübe edindi. İmar Müdürlüğü personelin verdiği destek nedeniyle çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Daha sonra İller Bankası İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü Şehir Plancısı Birgül Ekşi, Meclis’e bilgi verdi.
Ekşi, ön onayın ardından analizler yapılacağını, kurum görüşleri alınacağını Meclis’ten kesin onaydan geçtikten sonra 30 gün askıda kalacağını, bu noktada halkın da katılımının sağlanacağı bir toplantı yapılacağını ifade etti.Birgül Ekşi, planları hazırlarken hedef sistemler kurmak istediklerini ve bunu başardıklarını, trafik yoğunluğunu azaltıcı çalışmalar yaptıklarını, yaptıkları planda mantıksal olarak açıklayamayacak hiçbir şeylerinin olmadığını vurguladı ve planların bu yıl bitmesini hedeflediklerini söyledi.
Çok sıkı bir çalışmayla iyi bir netice ortaya çıktığını belirten ve planlara ilaveler yapılabileceğini dile getiren İmar ve Şehircilik Komisyonu Sözcüsü Mitat Beyazoğlu’nun da Meclis’i konu hakkında bilgilendirmesinden sonra madde oy birliği ile kabul edildi.
Toplantı gündeme ilave edilen arsa takası konusunun İmar ve Şehircilik Komisyonu’na oy birliği ile havale edilmesiyle sürdü.
Toplantıda daha sonra kalan kömürlerin toplatılması konusu ele alındı.
2016-2017 kış sezonunda geçmiş yıldan kalan kömürlerin kullanılması yasak olduğundan dolayı, apartman, hotel, iş yeri, kurumlar vb. tesislerde bir kış sezonunda kullanılacak toplam kömür miktarı baz alınarak %10’un üzerinde kalan ve 2016 yılında satışı yapılan Mahalli Çevre Kurulu Kararlarına uymayan kömürlerin, kömür firmaları tarafından toplatılması, toplatılmaması halinde 5491 Sayılı Kanun ile değişik 2872 Sayılı Çevre Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari yaptırım uygulanması oy birliği ile kabul edildi.
Meclis son olarak gündeme ilave edilen ve S.S. 25 No’lu Şehiriçi Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ücret artışına yönelik talebini görüştü.
Kooperatifin diğer taşıma ücretleri sabit kalmak şartıyla öğrenci ücreti için önerdiği 1,25 TL’lik fiyat, Meclis tarafından da oy birliği ile uygun bulundu.
Toplantıyı kapatan ve alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Özcan, Keşan’ın geleceğine yönelik verdikleri tarihi katkı nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür etti.
Ağustos Ayı’nı daha önce alınan karar gereği tatil yaparak geçirecek Meclis, Eylül Ayı oturumunu 8 Eylül 2016 Perşembe günü saat 17.00’de gerçekleştirecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA