SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Keşan Belediyesi’nden gürültü kirliliğine geçit yok

Keşan Belediyesi’nden gürültü kirliliğine geçit yok
Bu haber 05 Temmuz 2022 - 12:26 'de eklendi ve 212 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Savaş Yiğit, pandemi döneminde saat 24.00’te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saatinin İç İşleri Bakanlığı Genelgesi ile saat 01.00’e kadar uzatıldığını bildirdi.

Yiğit, Keşan Belediyesi’nin genelge ve yönetmelikler doğrultusunda, gürültü denetimi ekiplerince programlı ve ani olarak denetim ölçümleri yaptıklarını, sınır değeri aşan işletmelere idari yaptırım para cezası uyguladıklarını kaydetti ve hemşerileri ile ilçeye gelen misafirlere huzurlu bir ortam sunabilmek için gürültüyle mücadelelerinin kararlılıkla süreceğini ifade etti.

Keşan Belediyesi olarak yaptıkları denetimlerde işletmenin canlı müzik izni olup-olmadığı, belirlenen saat aralığı dışında müzik yayını yapılıp yapılmadığı gibi hususlara özellikle bakıldığını ifade eden Savaş Yiğit, “2872 Sayılı Çevre Kanuna bağlı çıkartılan 04.06.2010 tarihli ve 27601 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan <Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği> doğrultusunda getirilen esaslar çevresinde gerek programlı, gerek programsız, gerek şikayeti değerlendirmek amacıyla denetimler ve gürültü düzeyi ölçümleri yapılmaktadır. Gürültü, çevre kalitesini ve insan sağlığını olumsuz etkileyen önemli unsurlardan biridir. Belediyemizin amacı, insanlarımızı gürültüden uzak, sessiz ve sakin, daha huzurlu, sağlıklı ve kaliteli bir çevrede yaşamalarını sağlamaya yönelik ortamı oluşturmaya çalışmaktır.” dedi.

Denetimlerinde halkın huzur ve sükununu bozacak ve çevreyi rahatsız edecek şekilde ilgili mevzuatta belirlenmiş çevresel gürültü seviye değerlerinin üzerinde müzik yayını yapan işletmeler veya kişiler hakkında gerekli idari yaptırımlar uygulandığını belirten Savaş Yiğit, şunları kaydetti: “Özellikle yaz sezonunda mücavir alanlarımız olan Erikli, Yayla ve Danişment sahillerindeki eğlence yeri sahiplerinin gürültü ile ilgili gerekli önlemleri almaları ve sınır değerleri aşmayacak şekilde müzik yayını yapmaları konusuna dikkat etmeleri gerekmektedir.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA