SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KENT KONSEYİ SORUNLARI AKTARDI

KENT KONSEYİ SORUNLARI AKTARDI
Bu haber 09 Temmuz 2015 - 18:17 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

 Keşan Kent Konseyi  Edirne  Valisi Dursun Ali Şahin’e  şehrin sorunlarını aktardı.

 Bu konuda yapılan açıklama şöyle:

Kent konseyi olarak gündemimizde olan kavşaklar, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Huzurevi ile Keşan yeni Mahalleye Ortaokul açılması konularını 30.06.2015 Günü saat 15.00 de Edirne Valisi Sayın Dursun Ali Şahin ile Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak görüştük.

Yapılan görüşmede; Keşan çevresi Efes yolu üzerindeki Sanayi kavşağı ve dört yol kavşağının üst geçit şeklinde yapılacağı sayın valimiz tarafından ifade edilmiştir. Bunun üzerine Kent konseyi olarak Sanayi kavşağının üst geçit şeklinde yapıldığında sanayi sitesine tır, biçerdöver ve benzeri yüksek araçların giremeyeceği, sanayi esnafımızın bu durumdan rahatsız olduğu kendilerine ifade edilmiştir. Sayın Valimiz sanayi esnafının taleplerini içerir bir raporu kendilerine ilettiğimizde sorunun çözülmesi için Kara Yolları ile göreceği ve üstgeçidin yüksekliğinin buna göre yapılacağı sözü tarafımıza verilmiştir. Rapor oluşturma çalışmalarımız devam etmektedir en kısa süre içerisinde rapor Valilik Makamına iletilecektir.

Engelsiz Yaşam Merkezi ve Huzurevi konusu Sayın Belediye Başkanımız, Sayın Kaymakamımız, Sayın Valimiz ile ayrı, ayrı görüşülmüştür. Bu konuda yapılan yazışmalar sonucunda gelinen son nokta Engelsiz Yaşam Merkezi ve Huzurevi için tahsis edilen yerin Keşan Belediyesi imar planı kapsamına alınması ve Aplikasyonun yapılması çalışmaları Belediyemizin ilgili birimlerince ele alınmış çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Keşan Yeni Mahallemizin Ortaokul sorunu Keşan Kent Konseyi Genel sekreteri ve Yeni Mahalle Muhtarımız Şenay Bayır tarafından gündeme getirilmesi üzerine, Sayın Valimiz ile yaptığımız görüşmede konu kendilerine iletilmiştir. Sayın Valimizin duruma anında müdahalesi ve talimatları ile Yeni mahallede bulunan Fatih sultan Mehmet İlkokulunun ikinci katının 2015-2016 öğretim yılında ortaokul olarak açılması için gerekli çalışmalar başlatılmış, konu ile ilgili tüm olumsuz raporlar iptal edilmiş, sorun çözülmüştür.

Keşan Belediye Başkanımız ile yaptığımız görüşmelerde Yeni Mahalle sınırları içerisinde Yeni Mahalleye bir Ortaokul ve Sağlık ocağı yapılması için Belediye tarafından yer ayrıldığı tarafımıza iletilmiştir. Yeni Mahalleye Ortaokul ve sağlık ocağı yapılması için gerekli girişim ve çalışmalar başlatılmıştır.

Keşan Belediyemizce Yapımı planlanan Kent Meydanı Projeleri üzerinde, Kent Konseyi olarak başlattığımız tartışma ve yaptığımız toplantılarda çıkan görüş ve önerileri içerir rapor hazırlama çalışmalarımız devam etmektedir. Önümüzdeki hafta içerisinde rapor Belediye Başkanlığına sunulacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA